Άσχημη κατάληξη για την Ένωση Νέας Περάμου – Μεγάρων είχε ο εντός έδρας αγώνας με αντίπαλο την ΕΑ Νικαίας για την 8η αγωνιστική της Β΄ΕΣΚΑΝΑ. Ηττήθηκε στην παράταση με 74-77, σκορ ημιχρόνου 38-36, κανονική διάρκεια 68-68.

Αν και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 15 πόντους διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια, 63-63 2 λεπτά πριν τη λήξη του τετάρτου δεκαλέπτου. Τρία δευτερόλεπτα πριν το τελικό σφύριγμα η Ένωση έχανε με 66 – 68 αλλά με ατομική προσπάθεια ο Τσελέκος σε νεκρό χρόνο έστειλε το ματς στην παράταση.

Στην παράταση η Ένωση έδωσε ρεσιτάλ αστοχίας, 8 άστοχες προσπάθειες, και δύο λάθη λόγω πίεσης. Αντίθετα η Νίκαια στην παράταση έπαιξε πιο συγκροτημένα, έβαλε τη μπάλα μέσα στο ζωγραφιστό και πέτυχε σίγουρα καλάθια ενώ η φοβερή πίεση με κορυφαίο τον Αβανίδη προξένησε τα δύο μοιραία πουλήματα της μπάλας.

Τα δεκάλεπτα: 15-21, 23-15, 16-06, 14-26, παράταση 06-09

Διαιτητές: Ιορδανίδης, Καρυκάς
Γραμματεία: Καρίκης, Μοσχόβης, Θεοχαρίδης
Γιατρός: Π. Μπάρλας

Ένωση Νέας Περάμου Μεγάρων (Μαρίνος, Ζαβάντης): Σαμλί, Τηγάνης, Ασημόπουλος 3(1), Καπέτσης, Παπουλίδης       22, Παπασπύρος, Μοδάκης 18(1), Καρράς 2, Τσελέκος 12, Καρατζίογλου 10, Σαμαράς, Δρακωτός 7(1)

ΕΑ Νικαίας (Μανιάτης): Κογιώνης 4, Χαραλαμπίδης 1, Παυλίδης, Ντώνη 7(1), Αβανίδης 21(1), Βαρλάς 13 (3), Σκοπελίτης 10, Ιωαννίδης 15(1), Μουστάκος, Ρεπάνης, Τσουκαλάς 4, Γιανδήμας 2