Με άνετη νίκη επί του ΔΑΟ Ζωφριάς, 2-0, πέρασε τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας ΕΠΣΔΑ ο Μίμας και έπιασε το Βύζας στην κορυφή μετά την τρίτη διαδοχική γκέλα του στη Μάνδρα όπου εξήλθε ισόπαλος του τοπικού ΠΑΟΚ με 1-1.

Οι παίκτες του Χάρη Κουστέρη είχαν ένα συντηρητικό πρώτο ημίχρονο με παιχνίδι κέντρου και επί μέρους αποτέλεσμα 0-0.
Οι λιγοστές ευκαιρίες και μια εξαιρετική της Ζωφριάς προέκυψαν από το 38′ έως το 45′.
38′ Πρώτο αξιόλογο σουτ του Μαζιώτη, συρτό, διαγώνιο ο τερματοφύλακας Πλατανιάς έπεσε στη σωστή πλευρά αλλά η μπάλα βγήκε άουτ.
43′ Μπαγδάτογλου, συρτό, διαγώνιο σουτ άουτ.
44′ Σουτ φαλτσαριστό ο Αθανασίου των φιλοξενουμένων έξω από τη μεγάλη περιοχή του Βανδώρου βρίσκει τον τελευταίο εκτός θέσης αλλά καταλήγει άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μίμας μπήκε με δύο αλλαγές, ο Στρατάκης και Γκουτσούλας αντικατέστησαν τους Σταφάι και Γ. Κουφή, ξεκίνησε επιθετικά.
Μόλις στο 48′ ο Στρατάκης έγραψε το 1-0 με σουτ εκτπός περιοχής, έχοντας γίνει αποδέκτης της μπάλας από τον Μπαγδάτογλου.
54′ Ο Έβερετ εκτελεί φάουλ στον κεντρικό άξονα έξω από την περιοχή. Η μπάλα αγγίζει τα ακροδάχτυλα του αντίπαλου τερματοφύλακα, χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και εξοστρακίζεται.
64′ Σουτ του Στρατάκη μπλοκάρει ο Πλατανιάς
73′ Δύο διαδοχικές φάσεις εξ επαφής με τους Στρατάκη και Δ. Μήτσο δεν αυξάνουν το σκορ.
80′ Σέντρα του Α. Μήτσου, σκαστή κεφαλιά του Μπαγδάτουγλου, απομακρύνεται η μπάλα από τους αμυντικούς της Ζωφριάς.
81′ Σοβαρό κίνδυνο διέτρεξε να ισοφαριστεί ο Μίμας από τον Χαλεπλιάν ο οποίος εκμεταλλεύτηκε μπαλιά στην πλάτη και πλάγια της άμυνας του Μίμα. Ο Ανδρέας Μήτσος κατόρθωσε με υπερπροσπάθεια να αποσπάσει τη μπάλα από τα πόδια του αντίπαλου επιθετικού και να σώσει το τέρμα της ομάδας του από βέβαια παραβίαση.
84′ Κεφαλιά του Έβερετ άουτ σε φάουλ  που εκτέλεσε ο Στρατάκης
89′ 2-0 από τον Έβερετ. Ο νεοεισελθείς Χατζής, είχε αντικαταστήσει το Μαζιώτη στο προηγούμενο λεπτό, στέλνει από τα αριστερά της επίθεσης στην άλλη πλευρά τη μπάλα στον Μπαγδάτογλου. Αυτός τροφοδοτεί στον κεντρικό άξονα τον επερχόμενο Έβερετ και ο τελευταίος δεν έχει πρόβλημα να σκοράρει απέναντι στον Πλατανιά.
92′ Ο Χατζηάδης χάνει τη δική του ευκαιρία στέλνοντας από πολύ καλή θέση τη μπάλα μόλις έξω από το δεξί δοκάρι του τέρματος της Ζωφριάς.

Διαιτητής: Β. Λάμπρου
Βοηθοί: Κ. Οικονόμου, Π. Μαυρομάτης
Παρατηρητής αγώνα: Πάρης Τσιμίκος
Γιατρός: Κώστας Οικονομόπουλος

Μίμας (Χάρης Κουστέρης): Βανδώρος, Α. Μήτσος, Κήττας, Έβερετ, Γαλανός, Δ. Μήτσος (83′ Γεωργακής), Κουφής (46′ Στρατάκης), Μαζιώτης (88′ Χατζής), Μπαγδάτογλου (89′ Χατζηάδης), Τούσης, Σταφάι (46′ Γκουτσούλας)
Αναπληρωματικοί: Δρομούσης, Αγγελακόπουλος, Παπανικόλας

ΔΑΟ Ζωφριάς (Κώστας Μαργαρίτης): Πλατανιάς Ι., Κουτσούμπας, Σταύρου, Λάβδας, Νίκα, Μιράκα (74′ Σιδηρόπουλος Κ.), Σπυρόπουλος (58′ Πλατανιάς Γ.), Ρεφενδάριος, Καλαμάρας (61′ Πυλαρινός), Αθανασίου, Χαλεπιάν
Αναπληρωματικοί: Σιδηρόπουλος Μ.Χάσα, Σεϊτανίδης, Νικολάου