Προκρίθηκε στον τελικό της διοργάνωσης του Κυπέλλου ΕΠΣΔΑ ο Βύζας Μεγάρων νικώντας εντός έδρας τον Ηρακλή Ελευσίνας με 2-1, αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα 0-2.
Ο αγώνας διεξήχθη την Τετάρτη 5 Φεβρουαρίου στο δημοτικό γήπεδο Νέας Περάμου παρουσία ελαχίστων θεατών οι οποίοι όμως αποζημιώθηκαν από το ωραίο θέαμα που προσέφεραν και οι δύο ομάδες.
Το πρώτο ημίχρονο αν και ο Βύζας διατήρησε ελαφρά υπεροχή ο Ηρακλής έκανε το 0-1 και δημιούργησε δύο ευκαιρίες.
38′ 0-1 από χτύπημα φάουλ στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. Στο φάουλ είχε υποπέσει ο Φλέγκας επί του Γκολφινόπουλου. Ο Ξενάκης έπεσε προς την κίνηση της μπάλας, η μπάλα βρήκε δοκάρι, προσέκουρουσε στην πλάτη του και μπήκε στο τέρμα.
Στο 44′ σε φάουλ που χτύπησε ο Κόρμαλης κεφαλιά προ του Ξενάκη ο Μπακατσέλος χάνει σίγουρο γκολ στέλνονας τη μπάλα άουτ
Στο 45′ και πάλι ο Κόρμαλης στο φάουλ κεφαλιά από κοντά ο Πετσίτης, μπλοκάρει ο Ξενάκης.

Άλλες φάσεις του πρώτου ημιχρόνου:
15′ Φάουλ ο Κατσάφαρος, σε κόρνερ ο Ξενάκης
17′ Συρτή σέντρα από δεξιά ο Κλωνάρης, δεν προλαβαίνει ο Καλέμι
23′ Σέντρα από δεξιά ο Μουσκάι, αποκρούει ο Πετσίτης
24′ Σέντρα ο Κόρμαλης, χάνει κεφαλιά προς το τέρμα ο Κατσάφαρος
32′ Διπλή φάση ο Βύζας. Απόκρουση ο Παπακωνσταντίνου σε σουτ του Στρατιδάκη επιστροφή, σουτ ο Καλέμι άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κυριάκος Μίχας μετέβαλε το σχήμα σε πιο επιθετικό, αντικαθιστώντας τον αριστερό μπακ Φουρνάρη με τον Παπαδάκη. Και ως συνέπεια επήλθε επιθετική υπεροχή του Βύζα.

Στο, 53′ του γκολ του Κλωνάρη είχε προηγηθεί προσπάθεια του ιδίου με κατάληξη άουτ.
Στο 59′ ο Παπαδάκης έγραψε το 2-1
77′ Σέντρα του Κόρμαλη με υπερένταση σε κόρνερ ο Ξενάκης
88′ Προ κενής εστίας χάνει ευκαιρία ο Παροτσίδης, είχε αντικαταστήσει τον Γκολφινόπουλο στο 83

Διαιτητής: Γ. Φίτσας
Βοηθοί: Κ. Οικονόμου, Ν. Μανούρας
4ος: Α. Χαμπιλάι
Παρατηρητής αγώνα: Δ. Κόκλας
Γιατρός: Κ. Οικονομόπουλος

Βύζας (Κ. Μίχας): Ξενάκης, Μουσκάι, Φουρνάρης (46′ Παπαδάκης), Φλέγκας, Φυσσαράκης (83′ Δρυμούσης), Νάκας, Καλέμι (77′ Ρόκου), Μπουλγκουρίδης, Στρατιδάκης, Κλωνάρης (87′ Χριστόπουλος), Κοντούλης
Αναπληρωματικοί: Σταυρόπουλος, Αρχοντάκης, Χατζής

Ηρακλής (Μ. Κατσάφαρος): Παπακωνσταντίνου, Αξιώτης, Χατζαντωνάκης, Μπακατσέλος (57′ Αρναουτάκης), Πετσίτης, Καρδάμης, Γκολφινόπουλος (83′ Παροτσίδης), Μπάρτοκ (46′ Στίλλα), Τσέκα, Κατσάφαρος, Κόρμαλης
Αναπληρωματικοί: Ρήγος, Ντεμιράι, Λιόλιος