Με 3-0 νίκησε ο Μίμας τον Ερμή Άνω Λιοσίων, επιτυγχάνοντας ένα συνολικό 5-0 αθροίζοντας το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα, προκρίνεται χωρίς πρόβλημα στην επόμενη, δεύτερη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣ Δυτικής Αττικής.
Ο αγώνας διεξήχθη στο ανακαινισμένο δημοτικό γήπεδο Μεγάρων και ήταν το πρώτο επίσημο παιχνίδι που παίζεται στον νέο πλαστικό τάπητα που τοποθετήθηκε με χρήματα της Περιφέρειας Αττικής.
Η διαφορά δυναμικού υπέρ του Μίμα δεν άφηνε περιθώρια στον Ερμή για ανατροπή του αποτελέσματος του πρώτου αγώνα, ωστόσο η ομάδα των Άνω Λιοσίων στάθηκε πολύ καλά και δημιούργησε ευκαιρίες οι οποίες όμως δεν καρποφόρησαν.
Ο Ερμής είχε ένα δοκάρι.
Πολύ καλός ο τερματοφύλακας του Μίμα Στρατιώτης με τρεις πολύ καλές επεμβάσεις στο ενεργητικό του.

Φάσεις και γκολ:

6′ Σουτ από τη μικρή περιοχή ο Κοντογοάννης, σχεδόν εξ επαφής, εξουδετερώθηκε από τον Στρατιώτη
12′ Στη γραμμή του γκολ σώζει ο τερματοφύλακας Δημητρίου, κόρνερ ακριβείας του Μαρούδη
20′ Μακρινό σουτ του Σαρσαρίδη αποκρούει έξοχα ο Στρατιώτης.
25′ Αριστερό σέντρα σουτ του Μπαγδάτογλου, αποκρούει ο Δημητρίου
29′ Σωτήρια επέμβαση του Στρατιώτη σε χτύπημα φάουλ του Κορδέρα. Η μπάλα κατευθύνεται προς τα δίχτυα του αλλά με υπέροχη εκτίναξη ο νεαρός γκολκήπερ μόλις αγγίζει τη μπάλα με τα ακροδάκτυλά του και τη στέλνει στο δεξιό του κάθετο δοκάρι και έξω
36′ 1-0 Ο Γεωργακής τελειώνει άψογα με δυνατό διαγώνιο σουτ φάση διαρκείας. Εδώ η ομάδα του Ερμή διαμαρτύρονται για ότι ο διαιτητής δεν διέκοψε τη φάση λόγω φάουλ που προηγήθηκε.
44′ Κόρνερ ο Γκουτσούλας, από κοντά σουτ ο Μπαγδάτογλου, άουτ
45+ Σέντρα ο Γκουτσούλας, η μπάλα περνάει μπροστά από το κεφάλι του Μπαγδάτογλου και η φάση περνάει ενεκμετάλλευτη
48′ Διαγώνιο σουτ ο Κορδέρας, η μπάλα χτυπάει στην έξω πλευρά των δικτύων του Στρατιώτη
56′ 2-0 Χαμπιλάι με μακρινό ευθύβολο σουτ στον άξονα
77′ 3-0 Ουαλίντ με δυνατό διαγώνιο σουτ
82′ Συρτό δυνατο σουτ του Θεοφανίδη αποκρούει ο Στρατιώτης

Διαιτητής: Χ-Δ Μανούρας
Βοηθοί: Ν. Μανούρας, Ν. Μπούρδος
Παρατηρητής αγώνα: Τάσος Δρομούσης
Γιατρός: Χρήστος Πέγκος

ΑΟ Μίμας (Χάρης Κουστέρης): Στρατιώτης, Μητασός (70′ Κυριακίδης),Τοπάλης (61′ Ουαλίντ), Κήττας, Συριανός, Μαρούδης, Λύγδας (53′ Χαμπιλάι), Γκουτσούλας, Μπαγδάτογλου, Ζουμπουρλής (70′ Τσιούνης), Γεωργακής (11′ Παπανικόλας)
Αναπληρωματικοί: Ρόκου, Μάππας

Ερμής Άνω Λιοσίων (Διονύσης Κυριακόπουλος): Δημητρίου (35′ λ.τρ. Τζελέπης), Θάνος (2′ Αναστασόπουλος), Κοκαβέσης (46′ Ιακωβίδης), Μάρκου, Κίσσας, Λακουμέντας (57′ Πλατσίδας), Παπάζογλου (61′ Χατζηϊωαννίδης), Κοντογιάννης, Κορδέρας, Σαρσαρίδης, Θεοφανίδης
Αναπληρωματικοί: Στέφου, Σονίδης