Έφθασε στην πηγή αλλά δεν ήπιε νερό  η Ένωση Νέας Περάμου Μεγάρων στο εντός έδρας ματς κόντρα στον Παννεαπολικό Νικαίας και ηττήθηκε με 82-84, ημίχρονο 41-38.

Ο Παννεαπολικός αποδεικνύεται ο κακός δαίμονας για την Ένωση έχοντας πάρει πέντε νίκες σε πέντε διαδοχικά παιχνίδια πέρσι και φέτος. Τέσσερις ήττες στα πλέι όφφ και μια χθες το βράδυ.
Η Ένωση κατέβηκε με χάντικαπ από την αρχή αφού στον πάγκο της ήταν νέος προπονητής ο Β. Μαρίνος, δεν αγωνίστηκε ο αρχηγός της Τηγάνης (απείχε λόγω ανειλημμένων επαγγελματικών υποχρεώσεων) και κατέβηκε τραυματίας στη μέση ο Παπουλίδης.
Επί πλέον είχε να αντιμετωπίσει έναν ισάξιο αντίπαλο ο οποίος όμως είχε μεγάλη ευστοχία στα τρίποντα, 15 οι φιλοξενούμενοι έναντι 7 των γηπεδούχων.

Παρά το ότι τα βρήκε σκούρα η Ένωση στο τρίτο δεκάλεπτο, κατάφερε να πλησιάσει και να ισοφαρίσει το σκορ ένα λεπτό πριν το τέλος αλλά αστοχία, βεβιασμένες επιλογές και απειρία ορισμένων παικτών οδήγησαν στο τελικό σκορ με ένα καλάθι διαφορά.

Τα δεκάλεπτα: 20-19, 21-19, 19-23, 22-23

Διαιτητές: Κιουλάφας, Πρισιμιτζάκης
Παρατηρητής: Δραμεσιώτης
Γραμματεία: Χαϊμαλάς, Πάσσαρη, Καρίκης

Ένωση Νέας Περάμου – Μεγάρων (Β. Μαρίνος): Παπουλίδης 36(1), Τσέλιος 6(2), Μοδάκης 24(3), Καρράς 3, Λεβέντης, Καρατζίογλου 10, Δρακωτός 3(1), Ασημόπουλος, Σαμλί, Καπέτσης, Παπασπύρος, Σαμαράς

Παννεαπολικός (Κανδύλης, Τιτάκης): Ντόσκορης 17(2), Αγγελόπουλος 8(2), Τριανταφύλλου 23(6), Γιαννάκης, Κοτρώτσος 2, Πρινέας 14(3), Μαυροειδάκος 4, Παγίδας 4, Σταθάκος, Κουτζός 5(1), Κατράνης 7(1), Παντέλας