Για την 2η φάση του κυπέλλου και το πρώτο παιχνίδι της αγωνιστικής ο Βύζας Μεγάρων καλύτερος στο Β΄ ημίχρονο επικράτησε με 4-0 του Αίαντα Παραλίας και έκανε ένα αποφασιστικό βήμα για πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.

Μορφή του αγώνα ήταν ο τερματοφύλακας του Αίαντα Γιάννης Κατσαπρίνης που έκανε πολλές αποκρούσεις ενώ ήταν εμφανής η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δύο ομάδων.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με λίγες φάσεις χωρίς να σημειωθεί κάποιο τέρμα.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν τα ηνία του αγώνα είχαν τον έλεγχο και κατάφεραν να σημειώσουν τέσσερα τέρματα ενώ έχασαν πολλές ευκαιρίες.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ:

10′ Διπλή απόκρουση του τερματοφύλακα του Αίαντα Κατσαπρίνη σε διαδοχικά σουτ των Κλωνάρη και Σερέπα.
29′ σέντρα του Σερέπα ο Κλωνάρης έπιασε την κεφαλιά άουτ.
33′ ο Σερέπας έστρωσε στον Κλωνάρη το σουτ πάνω από τα δοκάρια.
36′ ο Βούκα έδωσε την ασίστ στον Πουλάκο το σουτ του τελευταίου άουτ.
45′ δυνατό σουτ του Μάλλη έξω από την περιοχή άουτ.
50′ ο Σερέπας έγινε κάτοχος της μπάλας έπιασε το σουτ και απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Αίαντα.
54′ μπάσιμο και σέντρα από τα δεξιά του Βούκα επενέβη ο Πουλάκος, δεν πρόλαβε την μπάλα χάνοντας σίγουρο τέρμα.
57′ σέντρα από τα αριστερά του Χάρμπαλη ο Ντούρος σαν από μηχανής θεός έδιωξε με το κεφάλι σε κόρνερ.
59′ ο Βούκα έδωσε στον Πουλάκο το σούτ απέκρουσε ο Κατσαπρίνης.
60′ φάουλ του Σερέπα απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Αίαντα.
63′ ξαφνικό σούτ του Κλωνάρη έξω από την περιοχή απέκρουσε ο Κατσαπρίνης.
64′ ο ΓΚΟΛΛΛΛΛ ο Μάλλης έβγαλε την συρτή σέντρα από τα αριστερά ο Πουλάκος με πλασέ 1-0
66′ σέντρα του Βούκα από τα δεξιά ο Σερέπας έπιασε το σούτ και απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Αίαντα.
71′ ο Κλωνάρης έπιασε το σουτ και απέκρουσε ο Κατσαπρίνης.
73′ σέντρα του Φλέγκα ο Μάλλης έπιασε την κεφαλιά άουτ.
75 ΓΚΟΛΛΛΛΛ σέντρα παράλληλη του Βούκα και ο Μάλλης με σουτ πέτυχε το 2-0.
78′ ο Μάλλης έπιασε το σουτ και απέκρουσε ο Κατσαπρίνης.
80′ ΓΚΟΛΛΛΛΛ ο Δρίτσας με συρτό σουτ πέτυχε το 3-0.
90+4  ΓΚΟΛΛΛΛΛ ο Κλωνάρης από τα αριστερά έβγαλε έξυπνη μπαλιά στον Βούκα που έκανε το 4-0.

Πολύ καλή η διαιτησία του Θοδωρή Χρέλια. Βοηθοί: Καντανολέων-Τερζόπουλος.