Μόνο οι εμφανίσεις θύμιζαν ΒΥΖΑΣ, στο ματς της 15ης αγωνιστικής με τον Απόλλωνα Ποντίων στον Ασπρόπυργο.
Οι παίκτες του Κυριάκου Μίχα πραγμτοποίησαν κακή εμφάνιση απέναντι στον Απόλλωνα Ποντίων στο γήπεδο Γκορυτσάς και γνώρισαν την ήττα με σκορ 2-1, μένοντας πίσω έξι βαθμούς από την κορυφή.

Το παιχνίδι της 15ης αγωνιστικής δεν αντέχει σε κριτική, καθώς οι παίκτες του Ανδρέα Παχατουρίδη πήραν από την αρχή τα ηνία του αγώνα προηγήθηκαν με 2-0, ήταν καλύτεροι από τον Βύζα και επικράτησαν δίκαια.
Στην εκπνοή του ημιχρόνου οι Μεγαρείς ξαναμπήκαν στο παιχνίδι αφού μείωσαν το σκόρ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες αφού αποβλήθηκε ο Σωπιάδης με δεύτερη κίτρινη κάρτα 49′. Δεν εκμεταλεύτηκε όμως ο Βύζας το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο και λίγο έλειψε να δεχτούν και άλλα γκολ.

Οι 150 φίλαθλοι του Βύζα έφυγαν απογοητευμένοι απο το γήπεδο.

Μοιραία στιγμή για το Βύζα ήταν ο άτυχος τραυματισμός στο 12΄του Κώστα Χάρμπαλη που έπαιξε σημαντικό ρόλο στην ψυχολογία των παικτών.
Επίσης δεν αγωνίστηκε στο μάτς με τον Απόλλωνα και ο Αποστόλης Φυσαράκης που τραυματίστηκε στην προπόνηση της Τετάρτης.

ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ
8′ δυνατό σούτ του Καλέμι έδιωξε σε κόρνερ ο Στεφανίδης.
11′ κόρνερ του Καλέμι ο Μπουλγκουρίδης έπιασε την κεφαλιά άουτ.
23′ ΓΚΟΛΛΛΛΛ ο Κωνσταντινίδης με σούτ έξω από την περιοχή και τραγικό λάθος του Αρχοντάκη 1-0
34′ δυνατό σουτ του Γεωργιάδη απέκρουσε ο Αρχοντάκης.
38′ ΓΚΟΛΛΛΛΛ ο Δανιηλίδης ύστερα από τραγικό λάθος στην άμυνα του Βύζα με άριστερό βολέ δοκάρι και μέσα 2-0.
40′ σούτ του Παπαδάκη από καλή θέση άουτ.
43′ ΓΚΟΛΛΛΛΛ φάουλ του Νάκα η μπάλα έφτασε στον Καλέμι ανδράνησε η άμυνα του Απόλλωνα και ο Μπουλγκουρίδης με συρτο σούτ μείωσε σε 2-1.
47′ σούτ του Παπαδάκη απέκρουσε ο Στεφανίδης.
55′ ο Κουσίδης έγινε κάτοχος της μάλας έδωσε την ασίστ στον Κωνσταντινίδη που σούταρε άουτ από καλή θέση.
84′ δυνατό σούτ του Μουσκάι πέρασε ξυστά άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι.
88′ Φάουλ του Καλτσά κεφαλιά του Κοντούλη άουτ.

Πολύ καλή η διαιτησία του Αριστείδη Αλιάγα.
Βοηθοί: Πλάκας-Μανούρας.