Τέσσερα στα τέσσερα είχαμε στις ποδοσφαιρικές διοργανώσεις του σαββατοκύριακου για τις ομάδες των Μεγάρων και της Νέας Περάμου. Με νίκες προχώρησαν Βύζας, Μίμας, Νέα Πέραμος και Μεγαρικός.
Συγκεκριμένα:
Αστέρας Μαγούλας –  Βύζας 1-3
Μίμας – Λαμπερή Ελευσίνας 2-0
Θρασύβουλος – ΑΓΣ Νέας Περάμου 1-3
Μεγαρικός – Κριός Ασπροπύργου 9-0

Στην Α κατηγορία ο Μίμας έχει κατακτήσει και να διατηρεί την παραμονή του στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και ο Απόλλων Ποντίων να χάνει βαθμό στη Ζωφριά.

Ενδιαφέρουσα εξέλιξη για τα Μέγαρα στην Β κατηγορία όπου ο Μεγαρικός συγκατοικεί πλέον με τον Λέοντα στην πρώτη θέση.

Κατά τα λοιπά τα αποτελέσματα των Α και Β κατηγοριών ΕΠΣΔΑ ήταν τα εξής:

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (8η αγωνιστική)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ ΑΠΟ – Δ.Α.Ο ΖΩΦΡΙΑΣ 3-3
Α.Ο. ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ – ΛΑΜΠΕΡΗ ΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ     2-0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ – ΑΣ ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ ΑΣΠ/ΡΓΟΥ 4-0
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ – ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ    1-3
ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ ΦΥΛΗΣ – ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 1-3
ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ – ΠΑΟ ΚΟΥΝΤΟΥΡΩΝ  2-1
ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ  0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 20
    2.           Α.Ο. ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ         20
    3.           ΠΑΟ ΚΟΥΝΤΟΥΡΩΝ ΜΑΝΔΡΑΣ    17
    4.           ΒΥΖΑΣ   17
    5.           ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ           14
    6.           ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ ΑΠΟ           14
    7.           ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ    11
    8.           ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ      10
    9.           ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΑΓΣ       9
    10.        ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ      9
    11.        Δ.Α.Ο ΖΩΦΡΙΑΣ 5
    12.        ΑΣ ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ ΑΣΠ/ΡΓΟΥ  4
    13.        ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ ΦΥΛΗΣ 2
    14.        ΛΑΜΠΕΡΗ ΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ  2

 

Η επόμενη 9η Αγωνιστική

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ ΑΠΟ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ
ΒΥΖΑΣ – ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ ΦΥΛΗΣ
Δ.Α.Ο ΖΩΦΡΙΑΣ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ
ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΑΓΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
ΠΑΟ ΚΟΥΝΤΟΥΡΩΝ ΜΑΝΔΡΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – Α.Ο. ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ
ΛΑΜΠΕΡΗ ΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΑΣ ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ ΑΣΠ/ΡΓΟΥ

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ(8η αγωνιστική)

ΑΠΟΛΛΩΝ Α. ΛΙΟΣΙΩΝ – ΕΡΜΗΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ  2-5
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ – ΑΠΣ Ο ΛΕΩΝ     2-6
ΠΑΟ ΦΥΛΗΣ – Α.Ο. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 2-2
ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΑΣΠΡ. – ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ   0-2
Α.Π.Σ ΙΚΑΡΟΣ – ΑΣ ΔΥΝΑ. ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ  1-0
ΖΕΦΥΡΙΟΥ ΑΕ ΑΤΤΙΚΗΣ – ΣΚΟΡΠΙΟΣ ΦΥΛΗΣ 0-8
ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ – ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ  9-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΑΠΣ Ο ΛΕΩΝ 21
    2.           ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ        21
    3.           ΣΚΟΡΠΙΟΣ ΦΥΛΗΣ           19
    4.           ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 17
    5.           ΑΠΟΛΛΩΝ Α. ΛΙΟΣΙΩΝ   16
    6.           Α.Π.Σ ΙΚΑΡΟΣ     15
    7.           ΑΣ ΔΥΝΑ. ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ             15
    8.           ΕΡΜΗΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ     15
    9.           ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ     9
    10.        Α.Ο. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ     7
    11.        ΖΕΦΥΡΙΟΥ ΑΕ ΑΤΤΙΚΗΣ    6
    12.        ΠΑΟ ΦΥΛΗΣ       4
    13.        ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΑΣΠΡ.    0
    14.        ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 0

 

Η επόμενη 9η Αγωνιστική

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ – ΠΑΟ ΦΥΛΗΣ
Α.Ο. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΑΣΠΡ.
ΑΠΣ Ο ΛΕΩΝ – ΖΕΦΥΡΙΟΥ ΑΕ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ – ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ
ΣΚΟΡΠΙΟΣ ΦΥΛΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ Α. ΛΙΟΣΙΩΝ
ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ – Α.Π.Σ ΙΚΑΡΟΣ
ΑΣ ΔΥΝΑΜΗ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ – ΕΡΜΗΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ

Ρεπορτάζ: ΑΝΕΣΤΗΣ ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ