nea_peramos_aspropyrgow_1_550

nea_peramos_aspropyrgow_2_550Ηττήθηκε στην έδρα της στην πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος η Νέα Πέραμος με σκορ 1-2.
Οι γηπεδούχοι αν και έδειξαν πολύ καλά στοιχεία δεν μπόρεσαν να πάρουν ένα καλό αποτέλεσμα αφού μπροστά τους είχαν τον πιο έμπειρο και μαχητικό Ασπρόπυργο.
Οι φιλοξενούμενοι με δύο γκολ καρμπόν, δηλαδή στο τρίτο περίπου λεπτό της έναρξης αμφοτέρων των ημιχρόνων πήραν το τρίποντο αφού διαχειρίστηκαν με καλύτερο τρόπο την πρωτοπορία στο σκορ και εκμεταλλεύτηκαν το γεγονός ότι στο 75΄ αποβλήθηκε ο Αριστόπουλος αφήνοντας την ομάδα των γηπεδούχων με -1 παίκτες.
Το 1-0 σημειώθηκε στο 3΄ από τον Λαμπρογεώργο
Το 1-1 σημειώθηκε στο 29΄ με απευθείας κτύπημα κόρνερ του Τούση
Το 1-2 πέτυχε στο 47΄ ο Ζωγράφος εκμεταλλευόμενος σύγχυση και αδράνεια στην άμυνα της Νέας Περάμου.