Με 3-2 νίκησε η Νέα Πέραμος τον Βύζαντα στο ματς της 15ης αγωνιστικής και τελευταίο του Α’ γύρου στο πρωτάθλημα Α’ κατηγορίας ΕΠΣΔΑ.
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και δίκαια επικράτησαν παίζοντας αποτελεσματικό ομαδικό παιχνίδι.
Οι φιλοξενούμενοι αντέταξαν περισσότερο ατομικό παιχνίδι, το οποίο όμως δεν έφερε το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Στο πρώτο ημίχρονο τις περισσότερες ευκαιρίες έκανε η Νέα Πέραμος με την πρώτη να καρποφορεί στο 43΄ όπου ο Γεωργιάδης από τα αριστερά έστειλε άπιαστο σουτ στη δεξιά πλευρά της εστίας του Ξενάκη και έγραψε το 1-0.
Ο Βύζας στα λίγα λεπτά που απέμεναν κυνήγησε το γκολ και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου οι μέσοι του τροφοδότησαν τον Δρίτσα ο οποίος βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας της Νέας Περάμου και με κοντινό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα του τερματοφύλακα Χόντου.

Το 2-1 έγινε μόλις στο 48΄ από τον Μονέ ο οποίος δέχτηκε σέντρα ακριβείας από την αντίθετη πλευρά του γηπέδου.
Το 3-1 πέτυχε ο Γεωργιάδης στο 79΄ ο οποίος δέχτηκε σέντρα από Καμπόλη.
Ο Βύζας μείωσε σε 3-2 στο 83΄ μετά από ατομική προσπάθεια του αρχηγού του Καραγιάννη.