Σε ένα παιχνίδι που περίσσεψε το σαβουάρ βιβρ, εκτός από το τελευταίο δεκάλεπτο που άναψαν τα αίματα όταν ο Μίμας κυνήγησε τη νίκη, Μίμας και Ζωφριά ήλθαν ισόπαλοι με 2-2 με τον Μίμα να έχει την πρωτοβουλία στο μεγαλύτερο διάστημα αλλά να μη δημιουργεί ευκαιρίες.

Με το Μίμα αδιάφορο βαθμολογικά αλλά με τη Ζωφριά να καίγεται για βαθμούς το πρώτο ημίχρονο είχε βασικά δύο ευκαιρίες, αυτές των γκολ.

Στο 41′ 0-1 Γαλανός ο οποίος προωθήθηκε στα αντίπαλα καρέ σε μια φάση κόρνερ που χτήπησε ο Μαρούδης, απέκρουσε ασταθώς ο τερματοφύλακας Πλατανιάς, προσπάθησε ο Μπαγδάτογλου, απέκρουσαν οι αμυντικοί και ο Γαλανός έκανε το γκολ με προβολή.
Αμέσως μετά, στο 43′ 1-1 με απευθείας χτύπημα φάουλ στο μέσον της δεξιάς πλευράς της μεγάλης περιοχής ο Σαμπάνης.

Είχε προηγηθεί πολύ καλή ευκαιρία για τη Ζωφριά στο 34′ όταν με αυτοθυσία έσωσε ο Κήττας προ του Νικολάου.

68′ 1-2 πλασέ – γκολ του Φελλά
78′ 2-2 με κεφαλιά από κοντινή απόσταση ο Μπαγδάτογλου

80′ κεφαλιά του Ualeid μπλοκάρει ο Πλατανιάς
87′ καταπληκτικό σώσιμο από τον Πλατανιά σε σουτ-βολίδα του Ualeid
90+1 Σέντρα του Σαμπάνη περνάει επάνω απ’ όλα τα κεφάλια και καταληγει μόλις άουτ