Ισόπαλο 2-2 έληξε το ματς της 7ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣΔΑ μεταξύ των ομάδων ΑΓΣ Νέας Περάμου και Αστέρας Μαγούλας.
Μετα από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο οι ομάδες πρόσφεραν ένα πολύ όμορφο θέαμα στο δεύτερο ημίχρονο με πολλές φάσεις και 4 γκολ, δύο από κάθε ομάδα.

Τα γκολ πέτυχαν
49′ 0-1 Συμεωνίδης
56′ 1-1 Σεβαστής
69′ 2-1 Γκελάι με πέναλτι. Στο πέναλτι υπέπεσε ο Κικίδης στο χέρι του οποίου βρήκε η μπάλα (εντός περιοχής) σε σουτ του Σεβαστή
71′ 2-2 Καμενίδης με σουτ ύστερα από φάση διαρκείας

Τη Νέα Πέραμο ενίσχυσε αποτελεσματικά στο 2ο ημίχρονο ο Καμπόλης ο οποίος μπήκε αλλαγή στο 46′ αλλά τραυματίστηκε και αποχώρησε αναγκαστικά στο 82′.

Στο 44′ ο Αστέρας έχασε μια πολύ καλή ευκαιρία όταν μετά από εξαιρετικό συνδυασμό των Καλαϊτζίδη και Καμενίδη η μπάλα βγήκε μόλις άουτ.
Στο 88′ ο τερματοφύλακας Στεφανίδης (ΑΜ) σώζει το γκολ αποκρούοντας εκπληκτικό σουτ του Καραγιάννη.