Απίθανη εξέλιξη είχε το ματς Μίμας – Κριός, με τελικό σκορ 2-2, για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ ΕΠΣΔΑ.
Το φαβορί Μίμας αφού έμεινε πίσω στο σκορ, 0-1 στο 34΄με σκόρερ τον Πέππα έτρεχε ανορθόδοξα να αντιμετωπίσει το χάντικαπ. Με πλήρη υπεροχή αλλά ατομικό παιχνίδι ισοφάρισε στο 41΄με τον Μπαγδάτογλου και συνέχιζε να πιέζει.
Το δεύτερο ημίχρονο υπήρξε πλήρης αλλά αναποτελεσματική επικράτηση του Μίμα οι παίκτες του οποίοι πραγματοποιούσαν επιθέσεις κατά κύμματα και έχαναν τις ευκαιρίες τη μια μετά την άλλη.
Το 2-1  ήλθε στο 88΄ με αυτογκόλ του Γιαϊλίδη μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Μανώλης.
Και ενώ όλα έδειχναν ότι ο Μίμας θα κατακτούσε τους τρείς πόντους της νίκης, στο 92΄οι φιλοξενούμενοι σε μια αντεπίθεση κάνουν μια σέντρα από δεξιά σηκώνεται πιο ψηλά απ’ όλους ο Λειβαδάς ο οποίος είχε μπει αλλαγή στο 84΄ και στέλνει τη μπάλα στα χέρια του τερματοφύλακα Υφαντή. Το μπλοκάρισμα ήταν ασταθές και τελικά μετά από περιπέτειες η μπάλα κατέληξε στα δίκτυα με το 2-2 να είναι γεγονός. (Ο διαιτητής Χρόνης σημείωσε το γκολ της ισοφάρισης ως αυτογκόλ).
Συνέχισε το ματς με καθυστερήσεις επί καθυστερήσεων λόγω τραυματισμών, με τον Μίμα να συνεχίζει να επιτίθεται ασφυκτικά και έληξε  10 λεπτά μετά την κανονική λήξη.

Διαιτητής: Γ. Χρόνης
Βοηθοί: Π. Νάκος, Ε. Ηλιοπούλου
Παρατηρητής: Δ. Κόκλας
Γιατρός: Χ. Πέγκος

Μίμας (Χάρης Κουστέρης): Υφαντής, Τζαφέρης (90΄ Λύγδας), Γκουτσούλας (88΄ Κυριάκος), Φουρνάρης, Τοπάλης, Χαμπιλάι, Δρυμούσης (56΄ Λέζι), Μανώλης, Μπαγδάτογλου, Βλαχοκυριάκος, Σταφάι (56΄ Τουμπαρίδης)
Αναπληρωματικοί: Μάππας, Σακερλής, Κούτσι

Κριός Ασπροπύργου (Πάρης Λιάκος): Σεβαστόπουλος, Τσολαρίδης, τοπάλοβ, Πέππας (90΄ Καλοειδάς), Γιαϊλίδης, Στεφανίδης, Χαϊντούτης, Πασαλίδης, Σοφιανίδης (64΄ Παπαδόπουλος), Τόλας (84΄Λειβαδάς), Βαλμάς (60΄ Σεϊταρίδης)
Αναπληρωματικοί: Κατσούλας, Μασμανίδης

*** Ο Κριός Ασπροπύργου βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 3 βαθμόυς προερχόμενους από 3 ισοπαλίες σε 16 αγώνες.