Το βαθμό της ισοπαλίας χάρισε ο Μίμας στον Αστέρα Μαγούλας, στο παιχνίδι το οποίο διεξήχθη στο δημοτικό γήπεδο Μεγάρων την Κυριακή 4 Οκτωβρίου για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος πρώτης κατηγορίας ΕΠΣΔΑ.

Ήταν ένα παιχνίδι στο οποίο ο Μίμας είχε την υπεροχή, βρήκε όμως μπροστά του τη συμπαγή άμυνα του Αστέρα και προηγήθηκε στην εκπνοή του αγώνα, 87ο λεπτό, με τον Αστέρα να κερδίζει πέναλτι δύο λεπτά αργότερα και να ισοφαρίζει 1-1 ενώ το παιχνίδι συνεχίστηκε μέχρι το 111′.

Ο Μίμας θα μπορούσε να είχε καθαρίσει το παιχνίδι από πολύ νωρίς αλλά η επιθετικοί του είχαν νευρικότητα και άγχος για το γκολ.

Την καλύτερη ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου είχε ο Αστέρας στο 44′ όπου ο Καμενίδης διεκδίκησε τη μπάλα μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα Στρατιώτη σχεδόν επάνω στη γραμμή του γκολ αλλά έσωσαν οι Μαρούδης και Γκουτσούλας
Στο 51′ ο Μίμας άγγιξε το γκολ όταν μετά από χτύπημα κόρνερ του Μαρούδη ο Λύγδας έστειλε τη μπαλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Παπακωνσταντίνου.

Το 1-0 από τον Χαμπιλάι έγινε στο 87′. Χτύπημα φάουλ ο Μαρούδης, πηδάει πιο ψηλά ο Χαμπιλάι ο οποίος αγγίζει τόσο τη μπάλα με το κεφάλι όσο να καταλήξει στην αριστερή γωνία του Παπακωνσταντίνου.
Οι Μικρασιάτες δε χάρηκαν πολύ το γκολ αφού δυο λεπτά αργότερα ο διαιτητής Χρόνης σημείωσε πέναλτι εις βάρος τους μετά από ανατροπή του Κικίδη από τον Συριανό μέσα στην περιοχή.
Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα αφού το φάουλ έγινε εκτός φάσης. Ο διαιτητής όμως δεν άλλαξε γνώμη αφού η ανατροπή του επιθετικού έγινε όταν η μπάλα παιζόταν σε άλλο σημείο της περιοχής.
Το πέναλτι εκτέλεσε στο 90′ ο Σωπιάδης και το σκορ διαμορφώθηκε στο 1-1.

Από το 90′ έως το 111′ οι παίκτες του Μίμα πίεσαν αφόρητα και είχαν τρεις ευκαιρίες. στο 95′ με τον Ουαλίντ, στο 95′ με τον Γκουτσούλα και στο 98′ με το Ζουμπουρλή.

Διαιτητής: Γ. Χρόνης
Βοηθοί: Χ. Πλάκας, Σ. Πλάκας
Παρατηρητής αγώνα: Δημήτρης Κόκλας
Γιατρός: Κώστας Οικονομόπουλος

Μίμας (Χάρης Κουστέρης): Στρατιώτης, Μήτσος, Γκουτσούλας, Κήττας, Συριανός, Μαρούδης, Λύγδας (77′ Ουαλίντ), Ζουμπουρλής, Κουφής (46΄Χατζής), Χαμπιλάι, Γεωργακής (63′ Ρόκου)
Αναπληρωματικοί: Παπανικόλας, Υφαντής, Κυριακίδης, Μελέτης

Αστέρας Μαγούλας (Γιάννης Μπότσης): Παπακωνσταντίνου, Χωραβάτης (62′ Αδάμ), Τσακουρίδης, Αραπάκης, Πέππας, Μουζάκας (35′ Καμενίδης), Σούτας, Σωπιάδης, Σιδηρόπουλος, Μοίρας (84′ Πόλιος), Χαλκίδης (35΄ Κικίδης)
Αναπληρωματικόι: Καπνογιάννης