Ξέσπασε ο Μεγαρικός επί της αποδεκατισμένης λόγω τραυματισμών Δύναμης Ασπροπύργου με σκορ 6-0 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β κατηγορίας ΕΠΣΔΑ.
Οι ποδοσφαιριστές του Γιώργου Χατζή ήταν κατά κράτος καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αλλά το πρώτο ημίχρονο κύλησε άκαρπο γι’ αυτούς. Ο χορός των γκολ ξεκίνησε νωρίς στο δεύτερο μέρος όπου πέτυχαν μέσο όρο ένα γκολ κάθε 7 λεπτά.
Τα γκολ:
49’ 1-0 Σερταρίδης
53’ 2-0 Κουτσουμπής
58’ 3-0 Βασιλειάδης
73’ 4-0 Σακόβ
82’ 5-0 Στεφανίδης
88’ 6-0 Στέφα

Ο τερματοφύλακας των Μεγαρέων Τάσος Ανδρέου πέρασε ένα πολύ ήσυχο απόγευμα αφού οι φάσεις που έκαναν οι φιλοξενούμενοι στα καρέ του ήταν πολύ λίγες και όχι επικίνδυνες.
Μετά τους αγώνες μεταξύ των τεσσάρων πρωτοπόρων το Σάββατο 2/11 Μεγαρικός, Λέων και Δύναμη μοιράζονται την πρώτη θέση με τον Μεγαρικό με 15 βαθμούς να είναι πρώτος με καλύτερη διαφορά γκολ.
Το επόμενο σαββατοκύριακο, 7η αγωνιστική, ο Μεγαρικός παίζει στα Νεόκτιστα με τον Ίκαρο.

Διαιτητής: Γ. Φίτσας
Βοηθοί: Δ. Καργάκος, Π. Νάκος
Παρατηρητής αγώνα: Κώστας Βαλσαράς
Γιατρός: Χρήστος Πέγκος

ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ (Γιώργος Χατζής): Ανδρέου, Σακόβ, Χριστοδουλίδης, Μαυρίδης, Δασκαλάκης, Κουτσουμπής (80′ Γεωργακής), Βασιλειάδης (86′ Παλούκας), Στεφανίδης, Στέφα, Κουφής (71′ Στύλα), Σερταρίδης (76’Πετρόπουλος).
Αναπληρωματικοί: Άλκος, Κερασοβίτης, Βοϊδήλας

ΔΥΝΑΜΗ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ: (Τάσος Κίτσιος): Αϊβαλιώτης, Δαμίγος Θ, Αντωνιάδης, Λιόσης, Λαμπρινάτος Γ, Τριανταφύλλου (80′ Μαυρίδης), Χαμπιλάι, Καβασίδης (69’ Χουριτσιλίδης), Λαμπρινάτος Ι., Δαμίγος Ι., Ισμαήλι.

***Στην εξέδρα βρέθηκαν παιδιά της ακαδημίας του Μεγαρικού όπου έδιναν ταν πανηγυρικό τόνο για την αγαπημένη τους ομάδα