Ένα άνετο βράδυ πέρασε η ΝΕΜ στο εντός έδρας ματς της 12ης αγωνιστικής με την ουραγό Πόλη Καλλιθέας την οποία νίκησε με σκορ 75 – 46, ημίχρονο 38-17.Ένα άνετο βράδυ πέρασε η ΝΕΜ στο εντός έδρας ματς της 12ης αγωνιστικής με την ουραγό Πόλη Καλλιθέας την οποία νίκησε με σκορ 75 – 46, ημίχρονο 38-17.Ο προπονητής των κυανολεύκων για έναν ακόμα αγώνα έδωσε πολύ χρόνο σε όλους τους παίκτες του και δοκίμασε πολλά σχήματα.

Εν όψει του αγώνα κυπέλλου την Παρασκευή 22/12 ο προπονητής Γιώργος Μάνταλος άφησε χωρίς συμμετοχή τους Μπαλάφα και Πέτρουλα ενώ χρησιμοποίησε στο πρώτο δεκάλεπτο τους Τσολάκη, Μαρούγκα και Ζακυνθινό.Δεν αγωνίστηκε ο τραυματίας Δημάκος.

Την Παρασκευή η ΝΕΜ αντιμετωπίζει στον Πειραιά τον Πειραϊκό Σύνδεσμο στο πλαίσιο της τέταρτης φάσης του κυπέλλου ΕΣΚΑΝΑ.Ο Πειραϊκός είναι μια έμπειρη ομάδα την οποία η ΝΕΜ νίκησε φέτος στην 10η αγωνιστική στα Μέγαρα με 75-63.

Τα δεκάλεπτα: 29-06, 09-11, 22-15, 15-14
Διαιτητές: Χρηστίδης, Χριστοδουλάκης, Γαραντζιώτης
Γραμματεία: Θεοχαρίδης, Μούλτση, Χαϊμαλάς
Γιατρός: Χρ. Πέγκος

ΝΕΜ (Μάνταλος, Υφαντής): Κοντόπουλος 14(2), Κόμπουλης 2, Μαρούγκας 8, Ζακυνθινός 2, Στεφάνου 3(1), Τσολάκης 10, Κεχρής 5(1), Δρακωτός 6(1), Καρατζίογλου 14(2), Σιδέρης 11
Πόλις Καλλιθέας (Μπογδανίδης, Λούντζης):  Μπογδανίτης 12(2), Μαλλιάρας 4, Καυκής 10, Θεοφίλης, Ακριβός 3, Καζάκης 1, Σπαρτινός, Ταχυνάκος, Παπανίκος 16(3)