Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Απόλλων Ποντίων στη Νέα Πέραμο για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α κατηγορίας ΕΠΣ Δυτικής Αττικής και κατέβαλε τον ρωμαλέο ΑΓΣ Νέας Περάμου με 2-1.
Ο Απόλλων ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και με ψυχραιμία αντέδρασε στο γκολ το οποίο δέχτηκε στο 10ο λεπτό από τον Τσακάι.
Καλύτεροι οι παίκτες των φιλοξενουμένων δημιούργησαν ευκαιρίες και ισοφάρισαν στο 19′ με τον Σιδηρόπουλο.
Παρά την υπεροχή χρειάστηκε να περάσουν 51 λεπτά και να υποπέσει ο νεαρός Καραγιάννης του ΑΓΣΝΠ σε πέναλτι (αμφισβητήθηκε σθεναρά από τους γηπεδούχους) ώστε ο Απόλλων να νικήσει την ισχυρή άμυνα των γηπεδούχων και να πετύχει το γκολ της νίκης με εκτελεστή τον Παρασίδη.
Το παιχνίδι κύλησε ομαλά αλλά στη φάση του πέναλτι ο διαιτητής απέβαλε τον Ιερόθεο Τσολιάκο από τον πάγκο του ΑΓΣΝΠ ενώ στο 73′ τιμώρησε με απευθείας κόκκινη κάρτα τον Τζελάι για προσβολή του προπονητή του Απόλλωνα Θοδωρή Παχατουρίδη.
Με δεύτερη κίτρινη κάρτα αποβλήθηκε ο Νάκος της Νέας Περάμου.

Φάσεις και γκολ:
3′ Παραλίγο το 0-1 όταν ο Μεϊμαρίδης δεν ολοκλήρωσε τη φάση της άστοχης εξόδου του τερματοφύλακα της Νέας Περάμου Κεχαγιά
7′ Συρτό σουτ ο Νάκος μόλις άουτ
10′ 1-0 ο Τσακάι με ιδανικό πλασέ στην αριστερή γωνία του Τσέπερη. Είχε δεχθεί μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τον Νάκο
14′ Σέντρα ακριβείας ο Γεωργιάδης στο κεφάλι του Μεϊμαρδίδη, αυτός προ της εστίας του Κεχαγιά έστειλε τη μπάλα άουτ
16′ ο προωθημένος Κουσίδης απέτυχε να στείλε τη μπάλα εντός αντίπαλης εστίας
19′ 1-1 ο Σιδηρόπουλος με αριστερή βολίδα, τελείωσε ιδανικά μια φάση διαρκείας
43′ Αποκρούει ενστικτωδώς ο Κεχαγιάς προ του Μεϊμαρίδη
44′ πηδάει πιο ψηλά απ΄όλους ο Μυστρίδης στέλνει τη μπάλα άουτ μετά από σέντρα του Κουσίδη
49′ διαγώνιο σουτ του Τσακάι άουτ
51′ μακρινό στου του Καραγεώργου διώχνει σε κόρνερ ο Κεχαγιάς
57′ αδύναμη κεφαλιά από πλεονεκτική θέση ο Νίκας, μπλοκάρει ο Κεχαγιάς
67′ σουτ – άουτ ο Μεϊμαρίδης
68′ ο Καραγιάννης με το ένα πόδι μέσα στην περιοχή ανατρέπει τον Κουσίδη, δίνει πέναλτι ο διαιτητής Φίτσας. (διαμαρτυρίες, αποβάλλεται από τον πάγκο ο Ιερ. Τσολιάκος)
70′ εκτέλεση του πέναλτη, 1-2 ο Παρασίδης
73′ αποβολή του Γκελάι με απευθείας κάρτα για φραστική προσβολή του προπονητή Θ. Παχατουρίδη
83′ ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Κουσίδη μόλις άουτ
86′ αποβολή του Νάκου με δεύτερη κίτρινη
88′ σωτήρια απόκρουση του Κεχαγιά σε σουτ του Η. Γεωργιάδη
89′ Μόνος ο Παρασίδης προ του Κεχαγιά σουτάρει άουτ
93′ σέντρα του Τσακάι, σε κόρνερ ο Τσέπερης
Για τις διαμαρτυρίες και τις καθυστερήσεις εξ αιτίας του πέναλτι ο διαιτητής Φίτσας κράτησε 5 λεπτά καθυστέρηση

Διαιτητής: Γ. Φίτσας
Βοηθοί: Χ. Μανούρας, Ε. Δεμερτζής
Παρατηρητής αγώνα: Δ. Κόκλας
Γιατρός: Χ. Πέγκος

ΑΓΣΝΠ (προπονητής Σταύρος Κ. Φωτίου): Κεχαγιάς, Μυρτάι, Τσολιάκος, Γεωργιάδης Π., Γκελάι, Λουκίδης (85′ Ζουμπλιός), Τσακάι, Σεβαστής, Καραγιάννης (72′ Μιχαήλης), Νάκος, Δράγασης.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Μυλωνάς, Μπάρδης, Τράικος, Τσάκας, Πνευματικάκης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ (προπονητής Θοδωρής Παχατουρίδης): Τσέπερης, Σωπιάδης, Ασλανίδης, Μυστρίδης, Νίκας, Παρασίδης, Κουσίδης, Σιδηρόπουλος Λ, Μειμαρίδης (72’Δανιηλίδης), Γεωργιάδης Η. (90′ Σιδηρόπουλος Χ), Καραγεώργος (89′ Μυρσίνιας).
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Αθανασιάδης.