Την ικανοποίησή του εκφράζει ο Γυμναστικός Σύλλογος Μεγάρων, με σχετική ανακοίνωση, για την απόδοση της ομάδας μπάσκετ στο ματς της 5ης αγωνιστικής με τους Απρόβλεπτους Κορυδαλλού.

«Η ΠΕΜΠΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΥ

Μέσα σε μια ζεστή ατμόσφαιρα, που δημιούργησαν οι φίλαθλοι του Γυμναστικού Συλλόγου Μεγάρων και η χορευτική ομάδα της Ολυμπίας, διεξήχθη στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ “Αλέκος Σάλτας” την Δευτέρα, 30 Οκτωβρίου 2017, στις 21.00 αγώνας πρωταθλήματος μπάσκετ με αντίπαλη ομάδα τους Απροβλέπτους.
Παρόλο το άγχος των παιχτών της ομάδας μας, το οποίο ήταν ανασταλτικός παράγοντας, οδήγησε η καλή άμυνα στην ισοπαλία των δύο ομάδων στο ημίχρονο.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο χάθηκαν πολλές βολές και εύκολα lay up με αποτέλεσμα να χάσει η ομάδα μας το σκορ με 48-55.

Συγχαρητήρια στους αθλητές μας για την πολύ καλή προσπάθεια στο καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα της ομάδας!

Ευχαριστούμε τα κορίτσια της σχολής χορού Ολυμπίας για την εντυπωσιακή παρουσίαση και τον κ. Θάκη Μαζιώτη για την ευγενή χορηγία των νερών!»