Την ικανοποίησή τους για την μαχητικότητα και την σοβαρότητα του παιχνιδιού των παικτών της ομάδας μπάσκετ εκφράζουν οι παράγοντες του Γυμναστικού Συλλόγου Μεγάρων μετά το ματς της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Δ΄ ΕΣΚΑΝΑ.

Χαρακτηριστικά η ανακοίνωση αναφέρει:

Η ΜΑΧΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΥ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
Την Δευτέρα, 9 Οκτωβρίου 2017, στο κλειστό γήπεδο «Αλέκος Σάλτας», μέσα σ’ ένα ζεστό κλίμα το οποίο δημιούργησαν οι φίλαθλοι του Γυμναστικού, διεξήχθη η δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Δ΄ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ μεταξύ των ομάδων του Γυμναστικού Συλλόγου Μεγάρων και του Ικονίου Περάματος.

Η μαχητικότητα των παιχτών μας με αποκορύφωση τις πολύ καλές αμυντικές συνεργασίες στο δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο, είχαν ως αποτέλεσμα την αντεπίθεση της ομάδας μας με καλές επιθετικές συνεργασίες και το προβάδισμα στο παιχνίδι.
Η επιπολαιότητά μας στα τελευταία τρία λεπτά μας οδήγησε στο να χάσουμε το σκορ με 66-73.

Συγχαρητήρια σε όλους τους παίχτες της ομάδας μας για την αγωνιστικότητα και την συμβολή τους στην προσπάθεια!