Με ευρεία νίκη επικράτησε 7-0 ο Βύζας του ουραγού Κριού Ασπροπύργου στο εκτός έδρας ματς της 13ης αγωνιστικής.
Ο Κριός δεν δημιούργησε καμία φάση ούτε κάτι το αξιόλογο κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, με μοναδική απειλή αυτή του Κατσούλα στο 48΄ όταν κτύπημα φάουλ λίγο έξω από την περιοχή πέρασε μόλις άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον τερματοφύλακα του Βύζαντα Μπαλασάκη.
Το πρώτο ημίχρονο οι φίλαθλοι είδαν αρκετές καλές φάσεις εκ μέρους των κιτρινόμαυρων και έτσι σημειώθηκε το 0-4
5΄ 0-1 Έβερετ με κεφαλιά
15΄ 0-2 Βούκα με σουτ από την περιοχή
23΄ 0-3 Κλωνάρης με σουτ από την κορυφή της μεγάλης περιοχής
29΄ 0-4 Δριτσας με κοντινό σουτ δεχόμενος τη μπάλα από τον Βούκα
Στο 33΄  είχε δοκάρι ο Βούκα.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Κριός στερήθηκε τις υπηρεσίες του Τοπάλοβ ο οποίος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ενώ ταυτόχρονα αντικαταστάθηκε ο τερματοφύλακας Κατσούλας από τον Σεβαστόπουλο.
Ο Κλωνάρης από τη θέση του σέντερ φορ δεν δυσκολεύτηκε να σημειώσει ακόμα τρία τέρματα
70΄ 0-5 Κλωνάρης πάρε – βάλε από τον Δρίτσα
73΄ 0-6 φάση καρμπόν όπως το 0-5
85′  0-7 Κλωνάρης ξεπέρασα και τον τερματοφύλακα και πλασάρισε

Διαιτητής: Γ. Χρόνης
Βοηθοί: Α. Βαλκάνος, Α. Καντανολέων
Παρατηρητής: Πάρης Τσιμίκος

Κριός Ασπροπύργου (Πάρης Λιάκος): Κατσούλας (48΄ Σεβαστόπουλος), Τσολαρίδης, Τοπάλοβ, Πέππας, Μπαρουτίδης, Παπαδόπουλος Θ. (77΄Καλοειδάς), Λειβαδάς, Παπαδόπουλος Χ., Βαλμάς, Τόλας, Πασσαλίδης

Βύζας Μεγάρων (Μάκης Πανταζής): Μπαλασάκης, Εμετό (80΄ Δρυμούσης), Χάρμπαλης (66΄ Πολυτάρχου), Έβερετ (74΄ Μουσκάι), Φλέγκας, Λαλαής, Βούκα (57΄ Μήτσος), Καραγιάννης, Δρίτσας, Κλωνάρης, Μαυρονάσος
Αναπληρωματικοί: Σερέπας, Κουφής, Κουρκούτης