Άφησε πολύ καλές εντυπώσεις το παιχνίδι του 6ου ομίλου της προκριματικής φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών της ΕΠΟ μεταξύ Ηρακλή Ελευσίνας και ΑΟ Κηφισιάς το οποίο πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Γιώργος Ρουμελιώτης την Τετάρτη 25 Απριλίου.
Η Κηφισιά νίκησε 3-1 φυσιολογικά τον Ηρακλή όντας ομάδα εθνικής κατηγορίας αλλά το γεγονός παραμένει ότι ο Ηρακλής στάθηκε πολύ καλά και κοίταξε τον αντίπαλό του στα ίσια, σκορ 1-1.
Ιδιαίτερα κατά το πρώτο ημίχρονο όπου δημιούργησε ευκαιρίες οι δε παίκτες στους στάθηκαν πολύ καλά στο γήπεδο και ανταπέδωσαν τις δυσκολίες.
Κατά το δεύτερο ημίχρονο η πλάστιγγα έγειρε υπέρ του ΑΟ Κηφισιάς οι παίκτες του οποίου πέτυχαν τα δύο γκολ της διαφοράς και έκαναν περισσότερες ευκαιρίες.

Τα γκολ:
22΄ 0-1 με σουτ από μεσαία απόσταση ο Καϊμακαμούδης. Είχε προηγηθεί σουτ του Τεγούση και απόκρουση από τον τερματοφύλακα του Ηρακλή Τσακιλτζίδη

24΄ Σύντομα ισοφάρισε ο Ηρακλής, 1-1, με πέναλτι στο οποίο υπέπεσε όταν η μπάλα βρήκε στο χέρι του Μεϊμάρογλου μετά από σουτ του Πέππα.
Στο πέναλτι ευστόχησε ο Κατσάφαρος

62΄ Συνδυασμός του αμυντικού Έσλερ με τον Ζελάι, η μπάλα στον Ρεντζή ο οποίος γράφει το 1-2 με σουτ

70΄ 1-3 με απευθείας κτύπημα φάουλ του νεοεισελθόντα Παναγιωτόπουλο.
Νίκη για την ομάδα μας με σκορ 1-3 επί του Ηρακλή Ελευσίνας για το θεσμό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών. Τα γκολ για την ομάδα μας οι Καϊμακαμούδης 25, Ρεντζής 66′ και Παναγιωτόπουλος 75′. Επόμενο ραντεβού με την ΑΕ ΔΙΑΣ στο Ζηρίνειο στις 9/5!