Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του Πρωταθλήματος Α’ και Β’ Κατηγοριών της ΕΠΣ Δυτικής Αττικής καθώς και του Κυπέλλου στο «Atrium Πολυχώρος» την Τετάρτη 8 Σεπτεμβρίου. Παρευρέθηκε η πλειοψηφία των σωματείων της Ένωσης και τηρήθηκε το Υγειονομικό Πρωτόκολλο κατά την είσοδο στο χώρο των παρευρισκομένων λόγω του covid-19.

Καλωσόρισε τα μέλη ο πρόεδρος Κλέαρχος Τζαφέρης και τις κληρώσεις στο πάνελ διεξήγαγαν ο Κώστας Καράμπελας, η Γιώτα Σακκά και η Ζωή Κορέστη.

Ο Πρόεδρος καλωσόρισε τα μέλη των νέων διοικήσεων των σωματείων Αστέρας Μαγούλας, Μανδραϊκός, Απόλλων Ποντίων και κράτητος.
Επίσης ανακοίνωσε αλλαγές σύνθεσης της διοίκησης της ΕΠΣΔΑ ως εξής:
Αντιπρόεδρος: Χρήστος Σοφιανίδης
Γενικός Γραμματέας: Κώστας Καράμπελας
Β΄Γραμματέας: Μανώλης Κάμπαξης
Αναπληρτής Ταμίας: Κώστας Αθανασίου (μπήκε στο ΔΣ στη θέση της παραιτηθείσας κ. Ζαφειρίου εκπροσώπου του Πυρρίχιου)

Η Ένωση βρίσκεται σε αναμονή σχετικά με τις συνθήκες διεξαγωγής των πρωταθλημάτων κατά την τρέχουσα περίοδο της πανδημίας.

Κλήρωση Κυπέλλου. Πρώτη φάση πρώτοι αγώνες 18 και 19 Σεπτεμβρίου, επαναληπτικοί αγώνες 25-26 Σεπτεμβρίου

Σκορπιός Φυλής – Ακράτητος
Ευκλείδης – Ερμής Άνω Λιοσίων
Ασπρόπυργος – Ζωφριά
Ηρακλής Ελευσίνας – Μανδραϊκός
Λέων – ΠΑΟΚ Μάνδρας
ΠΑΟ Φυλής- ΑΕ Ζεφυρίου
Μικρασιατική – Πανλιοσιακός
Αίας Παραλίας – Δύναμη Ασπροπύργου
Αστέρας Άνω Λιοσίων – Εθνικός Πανοράματος
Ίκαρος Νεοκτίστων – Λαμπερή Ελευσίνας
Αστέρας Μαγούλας – Πανελευσινιακός
Κριός Ασπροπύργου – Νέα Πέραμος
Μεγαρικός – Ατρόμητος Ελευσίνας
Απόλλων Ποντίων – Θρασύβουλος
Βύζας Μεγάρων – Πυρρίχιος

Κλήρωση πρωταθλήματος Α Κατηγηρίας. 

Πρώτη αγωνιστική 2-3 Οκτωβρίου
Ζωφριά – Βύζας Μεγάρων
Μεγαρικός – Σκορπιός Φυλής
Απόλλων Ποντίων – Μικρασιατική
Νέα Πέραμος – Θρασύβουλος
Λαμπερή Ελευσίνας – Αστέρας Μαγούλας
ΠΑΟΚ Μάνδρας – Ηρακλής Ελευσίνας
Ακράτητος – Ασπρόπυργος
Εθνικός Πανοράματος – Πυρρίχιος

Κλήρωση πρωταθλήματος Β Κατηγηρίας. 

Πρώτη αγωνιστική 2-3 Οκτωβρίου
Ευκλείδης – Αίας Παραλίας
Ίκαρος Νεοκτίστων – ΡΕΠΟ
Μανδραϊκός – Κριός Ασπροπύργου
Πανλιοσιακός – Αστέρας Άνω Λιοσίων
ΑΕ Ζεφυρίου – Ατρόμητος Ελευσίνας
Δύναμη Ασπροπύργου  – Ερμής Άνω Λιοσίων
Λέων – ΠΑΟ Φυλής

Ρεπορτάζ: Αν. Τσακίρογλου
Φωτο: Θοδωρής Γεωρνταμίλης