Σε ένα πολύ όμορφο ματς, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανελευσινιακός επιβλήθηκε του ΑΟ Μίμας με 3-1 στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας ΕΠΣ Δυτικής Αττικής, την Κυριακή 18 Νοεμβρίου.

Και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους αλλά ο Πανελευσινιακός ήταν πιο αποτελεσματικός με τους παίκτες του να είναι αποφασισμένοι να πάρουν τη νίκη.
Ο Μίμας ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, είχε ευκαιρίες αλλά τα γκολ τα έκανε ο Πανελευσινιακός με σκορ ημιχρόνου 2-0 στις δύο από τις ελάχιστες ευκαιρίες που έκανε.
Οι Μικρασιάτες παρουσίασαν ένα δυνατό σύνολο το οποίο δικαίως βρίσκεται βαθμολογικά στην πρώτη πεντάδα. Έκαναν ευκαιρίες οι οποίες δεν τελεσφόρησαν ενώ είχαν και δοκάρι στο 60΄ με τον Λέζι.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά με τον Βλαχοκυριάκο να μειώνει στο 46΄αλλά στο επόμενο λεπτό το 3-1 από τον νεοεισελθόντα Γ. Κακοσίμο έκανε την ανατροπή πολύ δύσκολη υπόθεση. Ο Πανελευσινιακός αφενός έκανε ευκαιρίες αφετέρου είχε μπετοναρισμένη άμυνά με πολύ καλό τον κεντρικό Πλάτανο.
Ο Μίμας θα μπορούσε να είχε κάνει κάτι καλύτερο αν στο 70΄ η κεφαλιά του Λέζι είχε στείλει τη μπάλα μερικά εκατοστά πιο αριστερά και δεν είχε προσκρούσει στο αριστερό δοκάρι του Σκλιά.

Φάσεις και γκολ:

8΄ Απευθείας κτύπημα φάουλ του Μανώλη, περνά μόλις άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σκλιά
24΄ Ευκαιρία ο Μπαγδάτογλου μόνος με τον Σκλία, πρόλαβε ο τελευταίος να διώξει τη μπάλα
30΄ Μετά από λάθος του δεξιού μπακ του Πανελευσινιακού, ο Γκουτσούλας μπαίνει από αριστερά παράλληλα με τη γραμμή του άουτ, στέλνει τη μπάλα στο κέντρο της άμυνας, εξουδετερωμένος ο τερματοφύλακας σουτ ο Μανώλης, σώζει την αφύλακτη εστία του ο Πλάτανος.
37΄ 1-0 με τον Γουβαλάρη ο οποίος στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα μετά από χτύπημα κόρνερ του Πλάτανου. Αυτή ήταν ουσιαστικά η πρώτη ευκαιρία του Πανελευσινιακού την οποία και αξιοποίησε.