Με άνεση, όπως αναμενόταν, ξεπέρασε ο Βύζας το εμπόδιο του ΔΑΟ Ζωφριά στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α κατηγορίας ΕΠΣ Δυτικής Αττικής με σκορ 5-1, ημίχρονο 1-1.
Μετά από ένα ημίχρονο όπου οι γηπεδούχοι από την αρχή του έφθαναν στην πηγή αλλά νερό δεν μπορούσαν να πιούν, δοκάρι χαμένο πέναλτι και πολλές ευκαιρίες, οι Μεγαρείς επέβαλαν το ρυθμό τους στο δεύτερο και πήραν το τρίποντο.
Στον αντίποδα, ο ΔΑΟ Ζωφριάς, με τιμωρημένους και ασθενείς παίκτες, κατέβηκε με 12 μέλη στην αποστολή και έκανε το καλύτερο δυνατό.

Φάσεις και γκολ.
4’ δοκάρι ο Παπαδάκης. Στην επιστροφή κεφαλιά του Στρατιδάκη άουτ.
7’ κεφαλιά του Στρατιδάκη άουτ.
8’ Ο Σεφερλής μόνος με τον Ξενάκη χάνει μεγάλη ευκαιρία.
14’ Σούτ βολέ του Φλέγκα η μπάλα κτύπησε σε αμυντικό και κόρνερ.
23’ Κοντινό σούτ του Μπουλγκουρίδη απέκρουσε ο Γελάρδος με διπλή προσπάθεια.
25’ Χέρι Πολυμενάκου ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε ο Παπαδάκης που έστειλε την μπάλα άουτ.
28’ Διπλή προσπάθεια με ισάριθμα σουτ του Παπαδάκη έσωσε ο Γελάρδος.
30’ ο Γελάρδος προ του Παπαδάκη έσωσε.
31’ Σέντρα σούτ του Σαμπάνη έφυγε άουτ.
34’ ΓΚΟΛΛΛΛΛ Ο Φλέγκας με το στήθος μετά από φάουλ του Μπουλγκουρίδη. Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν ότι ο Φλέγκας προώθησε τη μπάλα με το χέρι αλλά ο διαιτητής Χ. Μανούρας είχε ήδη κατακυρώσει το γκολ
1-0. 37’ ΓΚΟΛΛΛΛΛ Ο Σαμπάνης με πέναλτι σε χέρι αμυντικού 1-1.
38’ Η Ζωφριά έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Πολυμενάκου.
53’ ΓΚΟΛΛΛΛΛ ο Μπουλγκουρίδης με σούτ στο Γ της εστίας του Γελάρδου 2-1
57’ Σούτ του Καλέμι άουτ
58’ διπλή επέμβαση του Γελάρδου σε σουτ του Καλέμι
65’ σούτ του Μπουλγκουρίδη απέκρουσε ο Γελάρδος.
68’ ΓΚΟΛΛΛΛΛ ο Νάκας ύστερα από ωραίο συνδυασμό με τον Τοπτίδη 3-1.
70’ ΓΚΟΛΛΛΛΛ ο Χατζής που είχε μπεί νωρίτερα σαν αλλαγή σε συνδυασμό με τον Χάρμπαλη 4-1.
79’ ΓΚΟΛΛΛΛΛ Ο Χατζής με κοντινό πλασέ το 5-1.
80’ Σούτ του Χατζή απέκρουσε ο Γελάρδος.