Με το ευρύ σκορ 7-1 νίκησε ο Βύζας Μεγάρων τον ουραγό Πυρρίχιο Ασπροπύργου, ημίχρονο 3-0, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας ΕΠΣΔΑ.
Χωρίς αμφιβολία ο Βύζας κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο δείχνοντας από την αρχή τις διαθέσεις του και πετυχαίνοντας το 1-0 στο 57ο δευτερόλεπτο με απευθείας φάουλ που εκτέλεσε ο Κλωνάρης. Το φάουλ κέρδισε ο Μουσκάι.

ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ
17′ 2-0 σέντρα Μουσκάι ασταθής απόκρουση Ελθίνι, η μπάλα προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι και στο ρημπάουντ με κοντινό πλασέ ο Αργύρης Στρατιδάκης σκοράρει.
20′ συρτό σουτ ο Μπουλγκουρίδης σώζει στη γραμμή ο Μουστάκας
21′ δοκάρι ο Στρατιδάκης
25′ παράλληλη σέντρα του Χαραλαμπόπουλου περνάει ανεκμετάλλευτη
34′ συρτό σουτ του Αγγελιδάκη μπλοκάρει ο Ξενάκης
42′  Εναλλαγή εστιών και γκολ 3-0. Ο Ξενάκης επεμβαίνει σωτήρια σε κοντινό σουτ του Αγγελιδάκη. Στην κόντρα επίθεση, ο Στρατιδάκης πετυχαίνει το δεύτοερο προσωπικό του τέρμα
52′ ευκαιρία ο Πυρρίχιος. Σε εκτέλεση κόρνερ πηδάει πιο ψηλά ο Μουστάκας, στέλνει όμως τη μπάλα άουτ
64′ 4-0 με πέναλτι ο Παπαδάκης. Το πέναλτι κέρδισε ο ίδιος από τον τερματοφύλακα.
76′ 4-1 το γκολ της τιμής για τον Πυρρίχιο ο Σωπιάδης. Εκμεταλλεύεται ασταθή απόκρουση του νεοεισελθόντος τερματοφύλακα Χαμηλού σε σουτ του Ερμπαλίδη και σκοράρει
77′ 5-1 Παπαδάκης με κοντινό πλασέ
81′ Σωτήρια απόκρουση τουο Ελθίνι προ του Στρατιδάκη
84′ 6-1 με αυτογκόλ του Μουστάκα
85′ σουτ του Χαραλαμπόπουλου αποκρούει ο Χαμηλός
88′ προ του Αγγελιδάκη μπλοκάρει ο Χαμηλός
90′ 7-1 Ο Στρατιδάκης πετυχαίνει το τρίτο προσωπικό του γκολ με μακρινό σουτ.