Συναρπαστικό ματς με πολλά γκολ και ανατροπή στο σκορ ήταν ο αγώνας μεταξύ του Άτταλου Νέας Περάμου και του Ηρακλή Ελευσίνας στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α΄ ΕΠΣΔΑ το Σάββατο 14 Οκτωβρίου στο δημοτικό γήπεδο Νέας Περάμου.
Οι λιγοστοί οπαδοί και των δύο ομάδων, απόλαυσαν ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με πάθος, αγωνία και ανατροπή στο σκορ.
Με το καλημέρα, στο 1ο λεπτό ο Γεωργιάδης δέχθηκε προωθημένη πάσα από τον Κώνστα μπήκε από δεξιά στην περιοχή και πλασάρισε τον Μουκέα γράφοντας το 1-0. Ψυχρολουσία για τους γηπεδούχους.
Και σαν να μην έφτανε αυτό στο 9΄ ο Κ. Πατσιονίδής πήδησε πιο ψηλά απ΄ όλους σε στημένη φάση (κόρνερ) κάνοντας το 0-2.
Από αυτό το σημείο και μετά φαίνεται ότι ξύπνησαν οι ποδοσφαιριστές του Άτταλου και ξεκίνησαν την αντεπίθεσή τους με πολύ καλό στήσιμο στο κέντρο και σύμμαχο την άμυνα του Ηρακλή η οποία φάνηκε να βαλτώνει.

14΄ 1-2 με αυτογκόλ του Κάτσου.
16΄ ο Μπαγδάτογλου κάνει το 2-2 αφού στριφογύρισε στην κορυφή της μεγάλης περιοχής, πέρασε δύο αμυντικούς και με αποφασιστικότητα έστειλε τη μπάλα στα στο τέρμα του Ηρακλή.
Το μισό από αυτό το γκολ ανήκει στον ψηλό αμυντικό Γ. Μαριόλη ο οποίος κατέβασε τη μπάλα με ντρίμπλες, σαν να ήταν πλέι μέηκερ, και τροφοδότησε τον Μπαγδάτογλου.
Με άλλη ψυχολογία ο Άτταλος συνεχίζει να πιέζει και κάνει το 3-2 με σουτ διαγώνιο σουτ – κεραυνό έξω από τη μεγάλη περιοχή στο 43΄.

Στην επανάληψη, ψυχρολουσία για τους γηπεδούχους και πάλι. Στο 46ο λεπτό ο Β. Πατσιονίδης, ο οποίος αργότερα αποβλήθηκε για εξύβριση συμπαίκτη και έδειξε να έχει προηγούμενα με τον Άτταλο κάνει το 3-3.

62΄ 4-3 γκολ από τον Ν.Θ. Μαριόλη
63΄ Αποβολή του Β. Πατσιονίδη

Παρά την μειονεκτική θέση του Ηρακλή ο οποίος παίζει με παίκτη λιγότερο, οι παίκτες του εξακολουθούν να πιέζουν δημιουργώντας ευκαιρίες.
74΄ σωτήρια απόκρουση του Μουκέα προ του Μουράτι.
80΄ μεγάλη ευκαιρία από τον Κατσάφαρο ο οποίος δεν εκμεταλλεύτηκε ασταθή απόκρουση του Μουκέα