Νικήτρια στον τον αγώνα τοπικού ενδιαφέροντος Άτταλος Νέας Περάμου – Βύζας για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ ΕΠΣΔΑ αναδείχθηκε η ομάδα της Νέας Περάμου με 2-0, σκορ το οποίο διαμορφώθηκε στο πρώτο ημίχρονο με τους Χριστοδουλίδη στο 8ο λεπτό και τον Στρατιδάκη στο 36ο.

Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν πιο αποτελεσματικοί στο πρώτο ημίχρονο όπου εκμεταλλεύτηκαν την υπεροχή τους αλλά και τα λάθη της άμυνας του Βύζαντα και πέτυχαν δύο τέρματα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βύζας υπερείχε και πίεσε τον Άτταλο, έκανε ευκαιρίες με κορύφωση το γκολ του Κουρκούτη στο 66΄ το οποίο όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
Ο Μάκης Πανταζής έκανε εσωτερικές αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο, έφερε μπροστά τους Μάλλη και Εμετό αλλά έλλειπε το αποτέλεσμα.

Φάσεις και γκολ

7΄ 1-0 με μακρινό σουτ του Χριστοδουλίδη και τον ήλιο κόντρα στον Κατσικούρη
14΄ μισή ευκαιρία ο Δρίτσας ο οποίος δέχτηκε προωθημένη σέντρα από τον Λάλα αλλά την χλιαρή προσπάθεια στην κλειστή γωνία απέκρουσε αποτελεσματικά ο τερματοφύλακας Σταθόπουλος
16΄ Κοντινή σέντρα από αριστερά ο Κουσίδης κεφαλιά από καλή θέση του Γκελάι, ψηλά άουτ.
19΄ εξαιρετική ενέργεια ο Στρατιδάκης τραβάει επάνω του τον Κατσικούρη και τροφοδοτεί τον ελεύθερο Χριστοδουλίδη ο οποίος χωρίς τερματοφύλακα αλλά δύο αμυντικούς μπροστά του σουτάρει άουτ
28΄ ευκαιρία ο Δρίτσας δεν εκμεταλλεύτηκε σέντρα ακριβείας του Κουρκούτη χάνοντας κεφαλιά από πολύ πλεονεκτική θέση
36΄ 2-0 λανθασμένη έξοδος του Κατσικούρη δίνει την ευκαιρία στον Στρατιδάκη να σκοράρει με κεφαλιά
57΄ σωτήρια απόκρουση του τερματοφύλακα Μουκέα (αντικατέστησε τον Σταθόπουλο στο 46΄) σε τελικό σουτ από έμμεσο από τον Μάλλη.
66΄ ακυρώνεται ως οφσάιντ γκολ του Κατσικούρη
72΄ ευκαιρία ο Δρίτσας ο οποίος δέχτηκε προωθημένη μπαλιά από τον Κλωνάρη, βγήκε μόνος προ του Μουκέα αλλά το δυνατό, διαγώνιο, συρτό σουτ του πέρασε μόλις άουτ πλάι στο δεξιό κάθετο δοκάρι.

Διαιτητής: Σταθόπουλος
Βοηθοί: Βαλκάνος, Πλάκας
Παρατηρητής: Χ. Παππούς
Γιατρός: Χ. Πέγκος

Άτταλος Νέας Περάμου (Σάκης Δέδες): Σταθόπουλος (46΄ Μουκέας), Τζιβλέρης, Παπαδόπουλος, Μαριόλης, Γαλανός, Καλαϊτζίδης, Τζελάι (75΄ Ελέζι), Χριστοδουλίδης (64΄ Βασίλης), Στρατιδάκης, Κουσίδης, Χωραβάτης (70΄ Χατζής)
Αναπληρωματικοί: Μαυρίδης, Απαζίδης, Καμαρά

Βύζας Μεγάρων (Μάκης Πανταζής): Κατσικούρης, Μάλλης, Μουσκάι, Μήτσος Α., Εμετό, Κουρκούτης,Δρίτσας, Καραγιάννης, Λάλας (52΄ Τσίγκρης), Κλωνάρης, Δέσκος (78΄Πανταζής)
Αναπληρωματικοί: Λιόσης, Ανδρέου, Μήτσος Δ., Χατζής