Τα νιάτα δεν κατάφεραν να νικήσουν την πείρα. Ο Μίμας βγήκε νικητής από το ματς δικεφάλων στην έδρα του ΑΓΣ Νέας Περάμου με 0-2 στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας ΕΠΣ Δυτικής Αττικής.

Αν και το ματς δεν θεωρείται συγκλονιστικό ή καταπληκτικό, σε αυτό αντιπαρατέθηκαν οι νέοι και υπερκινητικοί της Νέας Περάμου με τους έμπειρους οι οποίοι γνώριζαν πολύ καλά τι ζητούσαν παίκτες του Μίμα.

Ο ΑΓΣΝΠ κατέβηκε με ελλείψεις τεσσάρων βασικών παικτών του Γεωργιάδη, Καμπόλη, Γιόζεφ και Τσιούνη σε αντίθεση με τον Μίμα στον οποίο επανήλθε ο Φουρνάρης (αλλά παραμένουν εκτός οι Γκουτσούλας και Λουκίδης).

Το 0-1 επιτεύχθηκε στο 22΄ με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Φουρνάρης από τον Τσολιάκο και το εκτέλεσε ο ίδιος ενώ το 0-2 έκανε ο Ζουμπουρλής ο οποίος στο 72΄ δέχτηκε μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τον Καραμπλάκα.

Το πρώτο ημίχρονο η κατοχή της μπάλας ήταν μοιρασμένη αλλά μετά το 0-1 οι γηπεδούχοι πήραν την πρωτοβουλία στο δεύτερο, πίεσαν να ισοφαρίσουν αλλά με μεθοδικότητα και σταθερότητα οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να τους εξουδετερώσουν.
Οι επιθετικοί του ΑΓΣΝΠ έκαναν πολλά σουτ από μέση απόσταση και συνήθως έξω από την περιοχή χωρίς όμως αποτέλεσμα αφού ο τερματοφύλακας του Μίμα Υφαντής διέρχεται περίοδο φόρμας και εξουδετέρωνε σταθερά κάθε μακρινό σουτ.
Και κάπου στο 72΄ ο έμπειρος Καραμπλάκας βλέπει κενό, τροφοδοτεί τον Ζουμπουρή ο οποίος γράφει το 0-2.
Παρά τη διαφορά δύο τερμάτων οι γηπεδούχοι δεν έπαψαν να πιέζουν έως και το τελευταίο λεπτό με καλή κυκλοφορία της μπάλας και πρωτοβουλίες στο κέντρο και στην επίθεση.

Ενδιαφέρουσες φάσεις:
07΄ πολύ καλή ευκαιρία ο Νότα, στημένος στο πίσω δοκάρι σε κτύπημα κόρνερ προσπαθεί να παραβιάσει εστία αλλά το σουτ του, αν και από καλή θέση, δεν είναι καλό
Στο 21΄ οι γηπεδούχει πιέζουν με δύο στημένα και στη συνέχεια στην αντεπίθεση ανατρέπεται στην περιοχή ο Φουρνάρης από τον τσολιάκο, ο Ντάουλας δίχενει την άσπρη βούλα και ο Κυριάκος Φουρνάρης σκοράρει στέλνοντας τη μπάλα στο δεξιό Γ του Χόντου.
27΄ η σέντρα από δεξιά του Βλαχοκυριάκου σημαδεύει κεφάλια επιθετικών αλλά παρεμβαίνει και με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου.

29΄ κερδίζει φάουλ σε καλή θέση ο Μυλωνάς, εκτελεί ο Κάτσικας, η μπάλα μόλις άουτ

36΄ σωτήρια επέμβαση του Καλαϊτζή με το κεφάλι, ακολουθεί μακρινό συρτό σουτ του Χαραλαμπόπουλου, μπλοκάρει σταθερά με πλονζόν ο Υφαντής.

55΄ προ του επερχόμενου Τσακάι σώζει ο Υφαντής
57΄ σουτ με αξιώσεις του Χαραλαμπόπουλου προσκρούει σε σώματα αμυντικών
58΄ και 69΄επικίνδυνα σουτ των Δραγάση και Σεβαστή δεν τελεσφορούν.
86΄ χωρίς τύχη γυριστό σουτ του Τσολιάκου
89΄ τελευταία ευκαιρία του αγώνα πηδά πιο ψηλά απ’ όλους ο Βοϊδήλας στη μικρή περιοχή του Χόντου αλλά η φαλτσαριστή κεφαλιά του διαγράφει περίεργη τροχιά και βγαίνει άουτ.

Διαιτητής: Φ. Ντάουλας
Βοηθοί: Κ. Οικονόμου, Χ. Πλάκας
Παρατηρητής: Σπύρος Τρύπος
Γιατρός: Σωτήρης Πιλίλης

ΑΓΣ Νέας Περάμου (προπονητής Χάρης Κοπιτσής ): Χόντος, Τσολιάκος, Μυλωνάς, Ζώγαλης (60΄ Αναστασίου), Κήττας, Κάτσικας, Τσακάι, Χαραλαμπόπουλος (87΄ Μπάρδης), Σεβαστής, Σαχόλι, Δραγάσης
Αναπληρωματικοί: Κάντρο, Κεχαγιάς, Γεωργιάδης, Καμπόλης

ΑΟ Μίμας (προπονητής Χάρης Κουστέρης): Υφαντής, Καλαϊτζής, Λύγδας (60΄ Αριστόπουλος), Συριανός, Νότα, Καραμπλάκας, Χαμπιλάι (72΄ Κουτσουμπής), Ζουμπουρλής, Φουρνάρης (60΄ Κούρσος), Βλαχοκυριάκος (84΄ Βοϊδήλας), Λέζι
Αναπληρωματικοί: Μάππας