Ένα χρυσό μετάλλιο, δύο χάλκινα μετάλλια και την 15η θέση μεταξύ 44 συλλόγων ήταν ο απολογισμός των οι αθλητριών του Α.Ο. Μεγάρων στους διασυλλογικούς αγώνες στίβου Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α΄ το Σάββατο 6 Μαΐου στο αθλητικό κέντρο του Αγίου Κοσμά.

Χρυσό μετάλλιο πήρε στο άλμα επί κοντώ η αθλήτρια του συλλόγου Μιλένα Ποστίκα όπου στον πρώτο της φετινό αγώνα έκανε 3,30μ.

Στο άλμα σε μήκος η Κατερίνα Φασουλή με άλμα στα 4,88μ πήρε την δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο, μόλις δύο εκατοστά πίσω από το όριο για το πανελλήνιο πρωτάθλημα. Η ίδια αθλήτρια έτρεξε και στα 150μ και με αντίθετο άνεμο 2,7 πήρε την 8η θέση με χρόνο 20″96.

Η Αφροδίτη Στεντούμη στα 80μ εμπόδια πήρε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο με χρόνο 14″27, και στο άλμα σε μήκος με άλμα στα 4,54μ πήρε την 15η θέση.

Η Σοφία Δρίτσα στα 1000μ πήρε την πέμπτη θέση με χρόνο 3’23″98 επίδοση που είναι όριο πανελληνίων αγώνων αν και βρίσκεται στην μικρότερη ηλικιακή κατηγορία των Παγκορασίδων Β΄.

Η Δήμητρα Καρβέλη πήρε την πρώτη θέση στην σειρά της με χρόνο 3΄33″86 και στην συνολική κατάταξη πήρε την 16η θέση.
Στα 600μ και στην πρώτη της κούρσα η Μαρίνα Χιωτίνη έτρεξε την απόσταση σε 2’16″52.