Κακός δαίμονας για την Νεανική Εστία Μεγαρίδος η Ένωση Τραχώνων/Δία πέρασε από τα Μέγαρα και έκανε τη ζημιά πετυχαίνοντας δίκαιη νίκη με σκορ 65-73, ημίχρονο 35-33.

Η Ένωση ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο. Ήταν αποτελεσματική τόσο στο ατομικό παιχνίδι όσο και στη ζώνη.
Η ΝΕΜ η οποία στερήθηκε τις υπηρεσίες του Νίκου Κοντόπουλου, είναι τραυματίας, τον περιορισμό του Μαρούγκα, φορτώθηκε με φάουλ νωρίς, το πάλεψε στο πρώτο ημίχρονο κάνοντας το καλύτερο παιχνίδι της στο δεύτερο δεκάλεπτο αλλά στο δεύτερο ημίχρονο δεν βρήκε αντίδοτο στην πίεση.
Οι παίκτες της χαρακτηρίστηκαν από νευρικότητα, ήταν άστοχοι και έκαναν λάθη.

Τα δεκάλεπτα: 18-24, 17-09, 10-18, 20-22
Διαιτητές: Παπαφωτίου, Λύρας, Καλαντζής Π.
Γραμματεία: Μπασούκος, Γεωργουλάκος, Κουτσομήτρος

Νεανική Εστία (Μάνταλος, Υφαντής): Τουμπανιάρης 1, Μπίμπας 2,  Αβραμίδης 4, Μαρούγκας 4, Ντινόπουλος 9(2), Καραποστόλου 20 (2), Θεοδόσης 2, Γιατράκος 2, Καράμπελας 12, Αθανασόπουλος 3, Δημάκος, Σταυριανόπουλος  6

Ένωση Τραχώνων / Δία (Φώσκολος, Φαραός): Ραζής 3, Βαμβακάς 13(3), Πλατής 27(4), Γκίκας 8(2), Ππαδημητρακόπουλος 12, Καπέτσης, Καδδάς 8, Ξυνογαλάς 2, Αυλογητός, Τζουανόπουλος, Δρόσος, Καρυκάς