Για άλλη μια φορά ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ ο Άτταλος Νέας Περάμου στο ματς της 6ης αγωνιστικής.
Η πρώτη ανατροπή της φετινής σεζόν έγινε στην 3η αγωνιστική εις βάρος του Ηρακλή Ελευσίνας όπου γύρισε το 0-2 σε 5-3.
Αυτή τη φορά, και πάλι εντός έδρας, νίκησε τον Ακράτητο Άνω Λιοσίων με 3-2 ενώ βρέθηκε στο 10ο λεπτό να χάνει με 0-2.

Έτσι ο Άτταλος με έναν αγώνα λιγότερο φιγουράρει στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, έστω κι αν βρισκόμαστε ακόμα στην αρχή του πρωταθλήματος.

Και από τις δύο ομάδες παίχτηκε σκληρό και διεκδικητικό παιχνίδι όπου οι καλές φάσεις έγιναν στο πρώτο ημίχρονο και σημειώθηκαν τρία γκολ.
Το 0-1έγινε στο 6ο λεπτό όταν ο Σερέπας τροφοδότησε με μακρινή σέντρα τον Τσιγγόπουλο στη θέση του αριστερού εξτρέμ από την οποία ο τελευταίος δεν δυσκολεύτηκε να παραβιάσει την εστία του Μουκέα με διαγώνιο σουτ που έστειλε τη μπάλα στο βάθος της αριστερής γωνίας του τέρματός του.
Λίγο αργότερα, στο 10΄ ό ίδιος σκόρερ έστειλε την μπάλα με κεφαλιά στα δίκτυα του Άτταλου μετά από χτύπημα κόρνερ.
Ο Άτταλος μείωσε στο 40΄ το σκορ σε 1-2 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι από τον Μπαγδάτογλου. Το πέναλτι είχε κερδίσει ο Στρατιδάκης όταν ανατράπηκε εντός περιοχής από τον τερματοφύλακα Ξενάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αδύνατο να παιχτεί ποδόσφαιρο αξιώσεων αφού στο μεγαλύτερο μέρος του φυσούσε δαιμονισμένος άνεμος υπέρ του Ακράτητου και εις βάρος του Άτταλου. Παρά τις εις βάρος του καιρικές συνθήκες ο Άτταλος μετέτρεψε σε γκολ τις δύο μοναδικές ευκαιρίες τις οποίες έκανε.
Η ισοφάριση έγινε στο 74΄ από τον Μπαγδάτγλου με απευθείας κτύπημα φάουλ ενώ το νικητήριο γκολ, 3-2, σημειώθηκε με πέναλτι, και πάλι από τον Μπαγδάτογλου. Το πέναλτι είχε κερδίσει ο Απαζίδης, αλλαγή στο 62΄, όταν ανατράπηκε στην περιοχή.

Ο Ακράτητος τελείωσε το παιχνίδι με 9 παίκτες αφού στο 86΄ αποβλήθηκε ο Καλαϊτζίδης με δεύτερη κίτρινη κάρτα ενώ στο 89΄ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Νομικός επειδή κλώτσησε αντίπαλο.

Διαιτητής: Φ. Ντάουλας
Βοηθοί: Μ. Δημόπουλος, Κ. Οικονόμου
Παρατηρητής: Σ. Τσακαλίδης
Γιατρός: Χ. Πέγκος

Άτταλος Νέας Περάμου (προπονητής Α. Δέδες): Μουκέας, Χωραβάτης (48΄ Καμαρά), Χριστοδουλίδης, Γαλανός (62΄ Απαζίδης), Μαριόλης Γ., Ασλανίδης, Μπαγδάτογλου, Καλαϊτζίδης (74΄ Κοντόσταυλος), Μαριόλης Ν., Κουσίδης, Στρατιδάκης
Αναπλρωματικοί: Σταθόπουλος, Παπαδόπουλος, Ελέζι, Κασιμάτης

Ακράτητος (προπονητής Κ. Μίχας): Ξενάκης, Ρόδης, Θεοδωρής, Νομικός (89΄ κόκκινη), Σιακαβάρας, Παρασίδης, Σερέπας, Κολιός (86΄ κόκκινη), Κουκούλης (53΄ Καπουράνης), Τσιγγόπουλος (69΄ Ιωάννου), Μανασίδης
Αναπληρωματικοί: Λούντζης, Ελευθεριάδης, Καμπέρης, Ιωσηφίδης, Γκιρτζιμάνης