Με νίκη 0-1 απέδρασε ο Μίμας από την δυνατή έδρα του ΑΓΣ Νέας Περάμου, την Κυριακή 28/11, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α κατηγορίας ΕΠΣ Δυτικής Αττικής.
Οι φιλοξενούμενοι με πολύ καλά τοποθεημένη άμυνα και αντεπιθέσεις κατόρθωσαν και πήραν τους 3 βαθμούς από την επιθετική Νέα Πέραμο  η οποία υπερείχε κατά το μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα αλλά οι ευκαιρίες που δημιούργησαν οι παίκτες της έπεσαν στην τσιμεντένια άμυνα του Μίμα και στον πολύ καλό τερματοφύλακα Βανδώρο ο οποίος όταν χρειάστηκε επενέβη αποφασιστικά και σωτήρια.

Το εν λόγω αποτέλεσμα, σε συνδυασμό με την ήττα του Σκορπιού στη Ζωφριά, φέρνει ανακατατάξεις στο βαθμολογικό πίνακα, δημιουργή συνωστισμό στο ρετιρέ του βαθμολογικού πίνακα και φέρνει το Μίμα σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή.

Στα του αγώνα τώρα, πρόκειται για ένα παιχνίδι στο οποίο η Νέα Πέραμος ξεκίνησε επιθετικά και ο Μίμας ανταποκρίθηκε με υπομονή και σταθερότητα έως το 20ο λεπτό όπου κατόρθωσε να ισορροπήσει. Στο πρώτο δίλεπτο η Νέα Πέραμος επιτίθετο κατά κύματα από τα δεξιά με αιχμή το Δουκάκη ο οποίος στο 2ο μόλις λεπτό έχασε πολύ καλή ευκαιρία.

Φάσεις και γκολ:
27′ διαγώνιο σουτ του Τοπτίδη με καλές προϋποθέσεις και καλή κατεύθυνση, περνάει μόλις άουτ από το δεξί δοκάρι του Βανδώρου
28′ στο αντίθετο τέρμα σουτ με ίδιες προϋποθέσεις όπως του Τοπτίδη, αυτή το φορά από τον Μπαγδάτογλου, διώχουν οι αμυντικοί του ΑΓΣΝΠ σε κόρνερ
32′ μόλις άουτ καταλήγει σουτ του Δουκάκη έξω από την περιοχή
34′ αρχίζει και πέφτι ψιλόβροχο για κανένα πεντάλεπτο αλλά μέχρι εκεί
44′ 0-1 ο Μπαγδάτογλου στέλνει ψηλοκρεμαστό σουτ στην πίσω γωνία του Κεχαγιά αλλά παρά την προσπάθεια του κεχαγιά γράφει το γκολ
Στις καθυστερήσεις ο Δουκάκης πέφτει μέσα στην περιοχή και οι Νεοπεραμιώτες ζητούν πέναλτι, ο διαιτητής Μανούρας δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι, μάλλον σώζοντας από δεύτερη κάρτα τον επιτεθέμενο για φλόππινγκ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινά με καταιγιστική επιθετική δράση του ΑΓΣΝΠ αλλά ο Χάρης Κουστέρης έχει προετοιμάσει τους παίκτες του οι οποίοι αμύνονται με απιτυχία από το κέντρο και πίσω και ανακόπτουν όλες τις επιθετικές ενέργειες των Νεοπεραμιωτών.
στο 68′ καρφωτή κεφαλιά του Δουκάκη, με τον οποίο εκτελούνταν οι περισσότερες επιθετικές ενέργειες, εξουδετερώνει με μπλοκ ο Βανδώρος.
71′ σουτ έξω από την περιοχή και πάλι του Δουκάκη, στέλνει σε κόρνερ με υπερένταση ο Βανδώρος.
Μετά το 75′ οι επιθέσεις των παικτών του ΑΣΝΠ εντείνονται αλλά εξουδετερώνονται από την άμυνα του Μίμα.
Στο 86′ παραλίγο το 2-0 όταν ο Γαλανός μπροστά από το τέρμα του Κεγαχιά πηδάει πιο ψηλά απ’ όλους αλλά ο τελευταίος αποκρούει σε κόρνερ.
Στο 88′ ο Κήττας ανατρέπει το Νάκο λίγο έξω από τη Μεγάλη περιοχή, το στημένο χτυπάει ο Δουκάκης αλλά ο Βανδώρος και πάλι λέει όχι.

Διαιτητής: Χ. Μανούρας
Βοηθοί: Ν. Παπαδόπουλος, Ν. Μανούρας
Παρατηρητής αγώνα: Νίκος Μπίμπας
Γιατρός: Κώστας Οικονομόπουλος

ΑΓΣ Νέας Περάμου (Χάρης Κοπιτσής): Κεχαγιάς, Πνευματικάκης, Δράγασης, Λημνιάτης (54′ Λουκίδης), Πατσιονίδης, Γεωργιάδης, Τοπτίδης, Γκελάι (78′ Νάκος), Σεβαστής, Δουκάκης, Καμπόλης
Αναπληρωματικοί: Αναστασίου, Ελάνογλου, Κοκόσι,. Μπάρδης, Αναστασίου

Μίμας (Χάρης Κουστέρης): Βανδώρος, Μήτσος Α., Κήττας, Έβερετ, Γαλανός, Μήτσος Δ. (81′ Χατζής), Σταφάι (70′ Γκουτσούλας), Μαζιώτης, Μπαγδάτογλου (Κουφής), Τούσης, Στρατάκης
Αναπληρωματικοί: Γεωργακής, Δρομούσης,  Μάππας, Αγγελακόπουλος, Χατζηάδης, Παπανικόλας