Με 89-66 (ημίχρονο 47-38) η Νεανική Εστία Μεγαρίδος επιβλήθηκε της ΑΕ Πεντέλης στον αγώνα εντός έδρας της 14ης αγωνιστικής, μια αγωνιστική πριν τη λήξη του πρώτου γύρου, και γέμισε ικανοποίηση τους οπαδούς της οι οποίοι για μια ακόμα φορά γέμισαν το νέο κλειστό γυμναστήριο Μεγάρων.
Με αυτό το νικηφόρο αποτέλεσμα η ΝΕΜ πέτυχε την 9η νίκη στη διοργάνωση και είναι βέβαιο πλέον ότι ανταποκρίνεται εξαιρετικά στις προκλήσεις του πρωταθλήματος της Β’ εθνικής στο οποίο η ομάδα συμμετέχει για πρώτη φορά στην ιστορία της.

Και σε αυτό το παιχνίδι η νίκη προήλθε από την άμυνα η οποία έπαιξε καθοριστικό ρόλο στη διαμόρφωση της νίκης και της τελικής διαφοράς.
Οι κυανόλευκοι πρόσφεραν θέαμα και με ένα επιθεντικό κρεσέντο μετέτρεψαν την αμφίρροπη έκβαση του πρώτου δεκαλέπτου (22-22) σε ένα ευρέως νικηφόρο τέταρτο δεκάλεπτο (28-11).Η ομάδα  διαθέτει πολλές λύσεις και παίκτες με προσωπικότητα οι οποίοι μπορούν να παίξουν κάθε φορά τον αναγκαίο ρόλο ώστε να πάρουν τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 22-22, 25-16, 14-17, 28-11

Διαιτητές: Αποστολίδης, Καλογριάς, Τεφτίκης
Παρατηρητής αγώνα: Τηγάνης
Γραμματεία: Λέκου, Μωροχλίαδης, Τοβήλ
Γιατρός: Μ. Χατζόπουλος

Νεανική Εστία Μεγαρίδος (Μάνταλος, Υφαντής): Λάκκας 15, Μαργέτης, Σπυρόπουλος 8(2), Ψαρόπουλος 14(2), Κατσουλάκος, Παπαντωνάκος 3(1), Σάλεχ 11(2), Κασπίρης 4, Βούρτσης 2, Μαλούκος 10, Λούκας 19(1), Χρονόπουλος 3

ΑΕ Πεντέλης (Χαρτοματσίδης, Κιτσούλης): Νάσης-Ντάνιας, Φωτόπουλος 7(2), Μπουργάνος, Ευαγγελούλης, Ντιμπ 7(1), Κούσουλας 9(3), Καρούζος 9(2), Μπέλη 13, Κουκάκης 5(1), Μπίγκος 10, Πανέτης, Τάγαρης 6