Λουτράκι  Βύζας

Λουτράκι  ΒύζαςΔεν τα κατάφερε ο Βύζας στο Λουτράκι με τον τοπικό Π.Α.Ο. και ηττήθηκε με σκορ 1-0 για την 24η αγωνιστική.
Αν και οι κιτρινόμαυροι κατέβηκαν στο γήπεδο να διεκδικήσουν ένα θετικό αποτέλεσμα, το κατόρθωσαν έως το 87ο λεπτό, όταν δέχθηκαν το μοναδικό γκολ του αγώνα και το οποίο έκρινε και το αποτέλεσμα.
Ο Βύζας παρουσιάστηκε με δύο πρόσωπα, όπως και το Λουτράκι.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Βύζας είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και έκανε τρεις αξιόλογες ευκαιρίες, 9΄ σουτ βολέ του Μητρόπουλου, διαδοχικά στο 31΄ από τους Χουστουλάκη και Σελμανάι, 34΄ από στημένη φάση με τον Σιδέρη. Στην ίδια φάση οι παίκτες του Βύζαντα διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι του Ντερτιλή (Λ), φάουλ εντός περιοχής).
Επίσης στο 41΄ ο Δημακάκος έστειλε σουτ μόλις έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Καλλιακμάνη.
Στο δεύτερο ημίχρονο το Λουτράκι ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων, κυνήγησε το γκολ με πάθος και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων.
Σε αντίθεση με το πρώτο ημίχρονο βρέθηκε συχνότερα στην περιοχή του Βύζαντα και είχε δοκάρι στο 53΄ μετά από κεφαλιά Σπέτσι.
Το γκολ της νίκης επιτεύχθηκε στο 87΄ από τον Παπαναστασίου ο οποίος τροφοδοτήθηκε με σέντρα από τον Διαμαντόπουλο (Νο 8) και με αριστερό ψηλοκρεμαστό βολέ έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας του Τερεκανίδη.

Με λίγη ακόμα τύχη ο Βύζας θα «έκλεβε» τον βαθμό της ισοπαλίας αλλά το Λουτράκι είχε αντίθετη άποψη.
Το αποτέλεσμα κρίνεται ως δίκαιο.

Διαιτητής: Ψιλοπαναγιώτης (Μεσσήνίας)
Βοηθοί: Γκριτζέπης (Αρκαδίας), Καρβούνης (Μεσσηνίας)Λουτράκι  Βύζας

Λουτράκι: Καλλιακμάνης, Νώτης, Παπαναστασίου, Ντερτιλής (83΄ Γκαρμίρης), Σουσούνης, Σπέτσι, Δημάκης (68΄ Ζερβός), Διαμαντόπουλος, Χρυσαφίδης, Σιώκος, Χατζηστάμου (46΄ Παπουτσής)
Αναπληρωματικοί: Κόσκος, Γκαρμίρης, Ζερβός, Κόντης, Αμπαδιωτάκης, Παπουτσής, Σπανίδης

Βύζας: Τερεκανίδης, Χουστουλάκης, Δημακάκος (76΄ Αλεβίζος), Διαμαντόπουλος, Κορομηλάς, Σιδέρης, Βλάχος (68΄ Ανδριανόπουλος), Μιχαλόπουλος, Μητρόπουλος, Στρατάκης, Σελμανάι (57΄ Παπαδόπουλος)
Αναπληρωματικοί: Διαμάντης, Χαμπιλάι, Κολιόπουλος, Χατζημελετιάδης

*** Ο Βύζας στερήθηκε των υπηρεσιών του Βασιλάκου λόγω τραυματισμού στην προπόνηση
*** Την επόμενη αγωνιστική, 5/4, ο Βύζας υποδέχεται τον Παναρκαδικό, παράγοντες του οποίου μαζί με τον πρόεδρο της ΕΠΣ Αρκαδίας πρωτοστατούν στην υπόθεση της αφαίρεσης 5 βαθμών από το περσινό πρωτάθλημαΛουτράκι  Βύζας