Διαιτητής Α. Βάτσιος. Βοηθοί Δ. Πρέντζας, Κ. Φαρμάκης. Οι αρχηγοί, Καρκαμπάτσης (Ηρα), Βοϊδήλας (Αργώ)

Νικητής με σκορ 2-0 αναδείχθηκε ο Ηρακλής Ελευσίνας στο ματς της 19ης αγωνιστικής, Β’ ΕΠΣΔΑ το οποίο πραγματοποιήθηκε σήμερα στην Ελευσίνα, γήπεδο Γ. Ρουμελιώτης.
Οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς καλύτεροι στο Β’ ημίχρονο, περίοδος στην οποία διαμορφώθηκε το σκορ, και το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο.

Τα γκολ
57΄ 1-0 από τον Κατσάφαρο με κεφαλιά μετά από φάση διαρκείας
76΄ 2-0 από τον Μουράτι (αλλαγη 46΄) ο οποίος εκμεταλλεύτηκε διαδοχικά λάθη της άμυνας της Αργώς

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ηρακλής έκανε δύο ευκαιρίες, 34΄ Χατζηαντωνάκης, 42΄ Ψιμουλάκης
Στο δεύτερο ημίχρονο εκτός των δύο γκολ του Ηρακλή η Αργώ είχε 3 ευκαιρίες τις οποίες δεν εκμεταλλεύτηκε
50΄ Μητρόπουλος σέντρα σουτ μόλις άουτ
51΄ Μπέλσης Κ. τετατέτ με τον τερματοφύλακα
55΄ Δοκάρι μετά από σουτ του Καλλιπέτση

Εκτός των 2 γκολ ο Ηρακλής δημιούργησε και 2 κλασικές ευκαιρίες
56΄ Απόκρουση σε κόρνερ του Ανδρέου μετά από σουτ του Ψιμουλάκη
60΄ Στην πλάτη της άμυνας δεν κατόρθωσε ο Ψιμουλάκης να στείλει την μπάλα στα δίκτυα

Με τα τη σημερινή του νίκη, ο Ηρακλής πατάει γερά στην δεύτερη θέση του ομίλου και διεκδικεί με αξιώσεις την άνοδό του στην Α΄ κατηγορία του τοπικού πρωταθλήματος.

Διαιτητής: Α. Βάτσιος
Βοηθοί: Δ. Πρέντζας, Κ. Φαρμάκης
Παρατηρητής: Α. Κοναξής

Ηρακλής Ελευσίνας (προπονητής Μιχ. Κατσάφαρος): Φωτιάδης, Αξιώτης, Λυμπέρης, Άγγος, Φιλιππής, Πέγκος, Ψιμουλάκης (81΄ Παντελίδης), Μπόικα (87΄ Παροτσίδης), Κατσάφαρος, Καρκαμπάτσης, Χατζηαντωνάκης (46΄ Μουράτι)
Αναπληρωματικοί: Πέππας, Καλκατζάκος

Αργώ Μεγάρων (προπονητής Ιερ. Μαργέτης): Ανδρέου, Ζαχαριάς, Μητρόπουλος, Γελάδας, Στρατούρης Σ., Βοϊδήλας, Μπέλσης Κ. (61΄ Πούγουνας), Καλλιπέτσης (83΄ Γνάτης), Πομώνης, Μπέλσης Π., Ζουμπουρλής
Αναπληρωματικοί: Μανθόπουλος, Στρατούρης, Υφαντής, ΠροίσκοςΗρακλής Ελευσίνας, Αργώ Μεγάρων